هرآنچه برای دورکاری نیاز دارید

 

طی 12 سال گذشته، پیاده‌سازی راهکارهای دورکاری در مشاغل با افزایش یک و نیم برابری روبه‌رو شده است. این راهبرد علاوه بر افزایش بهره‌وری و انعطاف‌پذیری در مشاغل و کاهش هزینه‌ها برای صاحبان کسب‌وکارها، در جهت حفظ چرخه‌ی کاری در شرایط اضطراری به آن‌ها کمک می‌کند. پیش‌روی به سوی دورکاری دارای پیش‌نیازهایی مانند نیازسنجی و اتخاذ راهکار مناسب، تهیه تجهیزات و سخت‌افزارهای دورکاری، نصب و به‌کارگیری نرم‌افزارهای مورد نیاز و بهره‌مندی از سیستم پشتیبانی جهت توسعه و نگهداری ساختارهای دورکاری است.
سامانه سبز رایان، به کمک متخصصان خود، آماده ارائه راهکار و خدمات و اجرای پروژه در زمینه دورکاری در تمامی گام‌های مربوط به مشاوره، فروش تجهیزات و نرم‌افزار و پشتیبانی و توسعه است.

سرور HPE

 

در سال 2015 شرکت Hewlett Packard که از بزرگترین شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات است، دستخوش تغییراتی شد. ثمره‌ی این تغییرات پیدایش شرکت HPE به عنوان تولیدکننده محصولات سازمانی مانند سرور بود.

طبق گزارش IDC، امروزه سرور HPE از پرفروش‌ترین سرورها در سراسر دنیا است که در ایران هم سهم قابل توجهی از بازار سرور را به خود اختصاص داده است. از سری سرورهای HPE می‌توان به ProLiant DL، Apollo و Blade Servers اشاره کرد.

HPE با ارائه به‌روز‌ترین فناوری‌های رایانش و پیاده‌سازی آن‌ها در سرورهای پرولاینت (ProLiant) گامی در راستای توسعه بستر رایانش اطلاعات برداشته است. سرور ProLiant با ایجاد زیرساختی کامل و مطمئن، علاوه بر اینکه به خریداران در رسیدن به اهداف کسب و کارشان کمک می‌کند، از آنان در توسعه کسب و کارشان هم حمایت می‌کند. این شرکت با افزودن بهبودپذیری و چندمنظورگی به سرورهای ProLiant، آن‌ها را برای استفاده در مراکز داده با بار کاری بالا و در اندازه‌های متفاوت مناسب کرده است.از دیگر سرورهای کمپانی HPE می‌توان به سرورهای تیغه‌ای یا Blade Server اشاره کرد. این سرورها محصول خط تولید BladeSystem این شرکت هستند و بر مجازی‌سازی ایستگاه‌های کاری تکیه دارند.

استوریج

 

طبق جدیدترین آمار، فروش استوریج‌های مورد استفاده در مراکز داده بزرگ در سال 2019 با افزایش چشم‌گیری روبه‌رو بوده است؛ در این میان دو کمپانی HPE و Dell EMC با به ‌کارگیری به‌روزترین تکنولوژی‌ و نوین‌ترین طراحی‌، سهم به‌سزایی در این بازار به خود اختصاص داده‌اند. از مهم‌ترین ویژگی‌های یک استوریج مناسب، میزان امنیت و اطمینان آن، قابلیت مقیاس‌پذیری، لایه‌ای بودن، مدیریت‌پذیری و یکپارچگی اطلاعات است. سری‌های 3PAR و MSA استوریج‌های شرکت HPE و VNX و Unity شرکت Dell EMC، از پرمتقاضی‌ترین ذخیره‌سازها هستند.
استوریج‌های 3PAR  با مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری منحصر به فرد، در راستای رفع نیازهای میان‌رده و سازمانی با راهکارهایی به گستردگی چند ترابایت تا نزدیک به 20 پتابایت طراحی شده‌اند. آرایه‌های هوشمند ذخیره‌سازی پیمانه‌ای شرکت HPE، با نام MSA، ذخیره‌سازی مقرون به صرفه با ویژگی‌هایی نظیر کاهش هزینه‌ها با بهینه‌سازی عملکرد، پردازنده‌های قوی‌تر و قابلیت بالا توسعه و ارتقا است.
استوریج‌های سری VNX با عملکرد، بازدهی و یکپارچگی بالا شناخته می‌شوند. نسل به روزتر ذخیره‌سازهای EMC پس از VNX، سری Unity است. این استوریج‌ها از سری میان‌رده هستند و در دو پلتفرم All-Hybrid و All-Flash ارائه می‌شوند.

 

تجهیزات شبکه

 

برای دستیابی به شبکه‌ای قدرتمند، علاوه بر نیاز به سرورها و ذخیره‌سازهای پر قدرت، نیازمند تجهیزات شبکه به‌روز و مطمئن هستیم. کارایی و کیفیت تجهیزات شبکه بسیار حائز اهمیت می‌باشد چرا که در صورت بروز اختلال در برقراری ارتباط، خسارات جبران ناپذیری به شبکه وارد می‌کند. این تجهیزات شامل سوییچ، روتر، فایروال، گیت‌وی، کابل‌ها و … است. سوییچ‌ها و روترها اگر به درستی در شبکه جای‌گیری کنند، توانایی مدیریت حجم زیادی از ترافیک داده را بدون کاهش عملکرد و قدرت شبکه دارند.
Cisco به عنوان مطرح‌ترین کمپانی در صدر جدول تولیدکنندگان تجهیزات شبکه قرار دارد. این تجهیزات گستره وسیعی از کارایی، سرعت پورت و درگاه‌های ارتباطی را پوشش می‌دهند. سری Catalyst به عنوان مهم‌‌ترین سری سوییچ‌های این شرکت شناخته می‌شود.
Juniper با فایروال سری SRX ارائه‌دهنده مقیاس‌پذیرترین پلتفرم امنیت شبکه با هوشمندی بالا و تکنولوژی Express Path است.

امنیت شبکه

 

شبکه‌های رایانه‌ای همواره در معرض تهدید و نفوذ قرار دارند. این تهدیدها می‌تواند شامل از دست رفتن اطلاعات، نشت اطلاعات و یا اختلال در کارایی سخت افزارها و نرم افزارها باشد. از روش‌های اعمال نفوذ بر شبکه‌های رایانه‌ای می‌توان به دسترسی‌های غیر مجاز به شبکه توسط هکرها و یا آلوده شدن شبکه به انواع ویروس‌ها و بد افزارها که موجب آسیب به داده، سخت افزار و نرم افزار موجود در شبکه می‌شود، اشاره کرد. به همین دلیل می‌بایست استفاده از یکی از روش‌های تأمین و افزایش امنیت سیستم‌های کامپیوتری در اولویت سازمان‌ها و افراد قرار گیرد. این روش‌ها می‌تواند شامل نصب فایروال در شبکه، کدگذاری داده و یا استفاده از انواع نرم‌افزارهای شناسایی و مقابله با تهدیدات باشد که در صورت به کار گیری هرکدام از آن‌ها اطلاعات مورد نیاز شبکه باید پر بازده و قابل دسترسی برای کاربران مجاز باقی بماند. امروزه برندهای بسیاری در سراسر دنیا عرضه کننده انواع محصولات تأمین‌کننده امنیت سیستم و شبکه هستند. در همین راستا سامانه سبز رایان آماده ارائه دستگاه‌های فایروال و نرم‌افزارهای امنیتی از برندهای پیشرویی نظیر Kaspersky ،Juniper ،Avira ،Sophos و Fortinet است.

 

تجهیزات بانکی

 

کاهش استفاده از اسکناس به علت محدودیت‌های آن از یک سو و افزایش پرداخت‌های دیجیتال و تراکنش‌های غیرنقدی از سوی دیگر، شاهد رشد سریع نیاز به پایانه‌های کارتخوان هستیم. این پایانه‌ها با ادغام فروش، ارائه صورت حساب و مدیریت خرید مشتری موجب افزایش سرعت و سهولت در روند خرید و فروش کالا می‌شوند.
در راستای افزایش مزایای این پایانه‌ها، به روزرسانی هر دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری قابل توجه می‌باشند تا دو هدف سهولت در کارایی و امنیت در تراکنش را فراهم کنند. شرکت AMP با ارائه انواع دستگاه‌های کارتخوان ثابت و سیار با به روزترین تکنولوژی نظیر پردازنده‌های قوی، روش‌های متعدد برقراری اتصال و صفحات لمسی با وضوح بالا از پیشروترین برندها در این حیطه می‌باشد. این دستگاه‌ها در انواع مختلف جیبی و غیرجیبی با کارایی‌های گوناگون متناسب با نیاز مشتری عرضه می‌گردد.

VoIP

 
VoIP یا Voice over IP که امکان برقراری تماس‌های تلفنی را روی بستر شبکه IP فراهم می‌آورد، به سرعت در حال گسترش است. در سال 2018 ارزش این بازار 20 میلیارد دلار تخمین زده شده است و طبق پیش‌بینی‌ها تا سال 2025 به 55 میلیارد دلار خواهد رسید. با توجه به مزایای استفاده از VoIP در سازمان‌ها نظیر بی‌نیازی از سیم‌کشی‌های مجزا، کنفرانس‌های صوتی و تصویری، ادغام دستگاه‌های تلفن با کامپیوترهای شخصی، گسترش آسان و مدیریت متمرکز، این تکنولوژی در ایران هم به سرعت در حال گسترش است. سامانه سبز رایان آماده فروش تجهیزات VoIP ، نصب و راه‌اندازی آن می‌باشد.

در انتظار چه هستید؟

با کارشناسان ما در ارتباط باشید