SDWAN چیست؟

با توجه به گسترش رایانش ابری Software-Defined Wide Area Networking) SD-WAN یک رویکرد جدید برای جایگزینی با سیستم های سنتی شبکه های ارتباطی است.  طی چند سال گذشته تغییرات چشمگیری در شبکه های ون ایجاد شده است، یکی از مهمترین آنها نرم افزار تعریف شده WAN یا SD-WAN است. که در حال تغییر چگونگی تفکر طرفداران شبکه در مورد بهینه سازی استفاده از اتصال است که به اندازه (Multiprotocol Label Switching (MPLS ، frame relay و حتی DSL متنوع است.

همانطور که از نام آن برمی آید SDWAN از نرم افزار برای برای کنترل اتصال ، مدیریت و خدمات بین مراکز داده و شعب از راه دور یا نمونه های ابری استفاده می کند.

یکی از ویژگی های اصلی SD-WAN توانایی مدیریت چندین اتصال از MPLS به پهنای باند به LTE است. بخش مهم دیگر توانایی تقسیم و ایمن سازی ترافیکی است که در WAN عبور می کند.

قوانین اصلی SD-WAN ساده کردن روش هایی است که شرکت های بزرگ برای ایجاد لینک های جدید به شعب خود، مدیریت بهتر نحوه استفاده از آن لینک ها – برای داده ها ، صدا یا فیلم – و به طور بالقوه صرفه جویی بیشتر است.

همانطور که در گزارش اخیر گارتنر گفته شده ، SD-WAN و vCPE فناوری های کلیدی برای کمک به شرکت ها برای تبدیل شبکه های خود از “شکننده به چابک” هستند.

چرا SD-WAN؟

WAN سنتی:

عملکرد سنتی WAN (شبکه گسترده) اتصال کاربران در شعب به برنامه های میزبانی شده در سرورها در مرکز داده بود. به طور معمول ، از مدارهای اختصاصی MPLS برای اطمینان از امنیت و اتصال مطمئن استفاده می شد. که این در دنیای ابر محور کار نمی کند.

چالش های فناوری اطلاعات امروز

دوره و زمانه عوض شده. همانطور که مشاغل استفاده از SaaS و برنامه های زیرساختی به عنوان سرویس (IaaS) را در چندین ابر استفاده می کنند ، فناوری اطلاعات این موضوع را درک کرده است که تجربه برنامه کاربر ضعیف است. به این دلیل که شبکه های WAN طراحی شده برای دوره ای گذشته آماده انفجار بی سابقه ترافیک WAN نیستند که فناوری ابر به ارمغان می آورد. این ترافیک باعث پیچیدگی مدیریت، غیر قابل پیش بینی بودن عملکرد برنامه و آسیب پذیری داده می شود.

علاوه بر این، باز کردن شرکت به اینترنت و ابر ، تهدیدات عمده و رعایت مسائل مربوط به انطباق وپذیرش را نشان می دهد.

وقتی نیروی کار متنوعی از جمله کارمندان، شرکا، پیمانکاران، فروشندگان و میهمانان به داده ها دسترسی پیدا می کنند، محافظت از دارایی های مهم یک شرکت بسیار چالش برانگیز است. فعال کردن پهنای باند در WAN، شرایط امنیتی را شدیدتر کرده و چالش هایی را برای IT در ایجاد تعادل در تجربه کاربر، امنیت و پیچیدگی ایجاد می کند.

WAN جدید

مدل های جدید تجاری نیاز به مدل جدید شبکه را ایجاد می کنند.

SD-WAN به چالش های فعلی فناوری اطلاعات می پردازد. این رویکرد جدید به اتصال شبکه می تواند هزینه های عملیاتی را کاهش داده و استفاده از منابع را برای استقرار چند سایت بهبود بخشد. سرپرستان شبکه می توانند از پهنای باند موثرتر استفاده کنند و می توانند بدون تضعیف امنیت و حریم خصوصی داده ها ، از عملکرد بالایی برای برنامه های مهم اطمینان حاصل کنند.

معماری SDWAN چیست؟

معماری WAN سنتی محدود به شرکت، شعب و مرکز داده بود. هنگامی که سازمانی برنامه های مبتنی بر ابر را به صورت SaaS و IaaS پذیرفت ، معماری WAN آن انفجاری از برنامه های دسترسی به ترافیک را که در سراسر جهان توزیع شده اند تجربه می کند. این تغییرات پیامدهای متعددی برای فناوری اطلاعات دارد بهره وری کارمندان ممکن است توسط مشکلات عملکرد برنامه SaaS به خطر بیفتد.. هزینه های WAN با استفاده ناکارآمد از مدارهای اختصاصی و پشتیبان افزایش می یابد. IT یک نبرد پیچیده و روزمره برای اتصال چندین نوع کاربر با چندین نوع دستگاه به چندین محیط ابری را در دارد. با SD-WAN ، IT می تواند مسیریابی ، محافظت در برابر تهدید ، بارگیری کارآمد مدارهای گران قیمت و ساده سازی مدیریت شبکه WAN را فراهم کند.

معماری sdwan

 

مزایای تجاری می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

 • تجربه بهتر برنامه

 • در دسترس بودن بالا، با سرویس قابل پیش بینی، برای همه برنامه های حیاتی شرکت
 • چندین پیوند فعال- فعال ترکیبی برای همه سناریوهای شبکه
 • برای تحویل کارآمد و بهبود تجربه کاربر ، ترافیک برنامه را به صورت پویا با مسیریابی آگاه از برنامه هدایت مسیریابی می کنید
 • OpEx بهبود یافته ، جایگزینی خدمات گران قیمت برچسب چند پروتکل (MPLS) با باند پهن اقتصادی مقرون به صرفه تر و انعطاف پذیر (از جمله اتصالات VPN امن)
 • امنیت بیشتر

 • سیاست های آگاه از برنامه با تقسیم بندی پایان به پایان و کنترل دسترسی در زمان واقعی
 • حفاظت یکپارچه از تهدید در مکان مناسب اعمال می شود
 • از طریق اینترنت باند پهن و فضای ابری از ترافیک ایمن استفاده کنید
 • با NGFW ، امنیت DNS و NGAV امنیت را به شاخه و نقاط انتهایی از راه دور توزیع کنید
 • اتصال ابر بهینه شده

 • گسترش یکپارچه WAN به چندین ابر عمومی
 • عملکرد بهینه شده در زمان واقعی برای Microsoft Office 365 ، Salesforce و سایر برنامه های اصلی SaaS
 • گردش کار بهینه شده برای سیستم عامل های ابری مانند Amazon Web Services (AWS) و Microsoft Azure
 • مدیریت ساده

 • داشبورد مدیریتی واحد، متمرکز و ابری برای پیکربندی و مدیریت WAN ، ابر و امنیت
 • تهیه مبتنی بر الگو ، زیرو تاچ-zero-touch برای همه مکان ها: شعبه ، دانشگاه و ابر
 • گزارش دقیق برنامه و عملکرد WAN برای تجزیه و تحلیل مشاغل و پیش بینی پهنای باند

 

Your Content Goes Here