NVMe با ویژگی‌های نو پشتیبانی جدیدی از هارد دیسک ها به ارمغان می آورد

NVM Express 2 جدید منتشر شده است: پروتکل بیانگر حافظه غیر فرار که بیشتر به دلیل مدیریت سرعت SSD شناخته می‌شود اکنون پشتیبانی کامل از درایوهای دیسک سخت سنتی را ارائه می‌دهد.

اولین SSD های مبتنی بر فلش از رابط‌های فیزیکی SATA / SAS استفاده کرده‌اند که از سیستم‌های ذخیره‌سازی سرور سازمانی مبتنی بر هارد دیسک گرفته شده است. با این حال، هیچ یک از این رابط‌ها و پروتکل‌ها برای ذخیره سازی با سرعت بالا طراحی نشده‌اند و گذرگاه SATA / SAS به گلوگاهی برای SSD بسیار سریعتر تبدیل شده است.

NVMe توسعه داده شد تا یک پروتکل ذخیره سازی بسیار مقیاس‌پذیر را ارائه دهد که میزبان را به زیر سیستم حافظه متصل می‌کند و باعث می‌شود SSDها برای رایانه‌ها / سرورها فراتر از آن جایی که در آن قرار داشتند، قابل دسترسی باشند. NVMe به عنوان جایگزین PCIe در نظر گرفته نشده و با PCIe با سرعت بسیار بیشتر از SATA در بالای آن قرار گرفت.

هارد دیسک nvme

HDD به این زودی نمی‌میرد

حتی وقتی به دنیای SSD می رویم، درایوهای سخت جایگاه خود را دارند  یعنی ظرفیت بالا، SSD با ظرفیت8 ترابایت نیز وجود دارد. اما قیمت آن بسیار گران است. HDD ها در حال رسیدن به سد 20TB هستند، بنابراین بعید است BackBlaze یا سایر شرکت‌های ذخیره سازی ابری به سرعت به SSD منتقل شوند.

HDD ها کندتر هستند به عنوان مثال ، Seagate’s Mach.2 HDD از دو هد درایو جداگانه استفاده می‌کند که فعالیت خواندن / نوشتن را دو برابر می‌کند. Seagate اخیراً اعلام کرده است که درایوهای سخت Mach.2 آن می‌توانند تا 524 مگابایت در ثانیه ورودی / خروجی داشته باشند که سرعت SATA SSD است. Mach.2 برای مشتریان خاص ارائه می‌شود و دسترسی عمومی نزدیک است.