Kubernetes یا OpenStack

اخیراً، کانتینرها و Kubernetes به عنوان جایگزینی برای OpenStack مورد بحث قرار گرفته یا به عنوان رقبای اصلی دیده می‌شوند. درست است که بسیاری از موارد استفاده با هم همپوشانی دارند، اما این لزوما به این معنی نیست که یکی جایگزین دیگری است. واقعیت این است که هر دوی آنها قادرند همزمان کار کنند تا ارزش بیشتری برای سازمان‌ها و خدمات بهتر به مصرف کنندگان داشته باشند. اولین قدم برای درک این نتیجه این است که درک کاملی از آنچه Kubernetes و OpenStack دارند، ویژگی‌های اصلی که آنها به کاربران ارائه می‌دهند و اینکه چگونه می‌توانند در نهایت با هم کار کنند داشته باشید.

کوبرنتیز چیست؟

Kubernetes یک سیستم عامل ابر منبع باز برای مدیریت حجم کارها و سرویس‌های کانتینر شده است. کانتینر‌سازی یک گزینه یا همراه مجازی‌سازی است. که شامل کپسوله‌سازی یا بسته‌بندی کد نرم‌افزار است تا بتواند بر روی هر زیرساختی به راحتی اجرا شود. یک قیاس مفید این است که فکر کنیم کوبرنتیز نوعی هادی دیجیتال است. Kubernetes چندین ریز سرویس را با هم هماهنگ می‌کند که اگر با هم جمع شوند، یک برنامه کاربردی مفید تشکیل می‌دهند.

سامانه سبز رایان | samaneh sabz | Kubernetes یا OpenStack

ویژگی‌های Kubernetes

Kubernetes ابزارهای گسترده‌ای را ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد محیط خود را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید. در اینجا چند مورد از ویژگی‌های مورد نظر توسعه دهندگان وجود دارد.

Health Checks

یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب کوبرنتیز توانایی آن در انجام یکپارچه چک‌های سلامت ساده برای اپلیکیشن‌ها، صرفه‌جویی در وقت و هزینه کاربران است. یک معامله بزرگ در چرخه حیات هر اپلیکیشن است. به طور معمول، اگر اپلیکیشنی‌ خراب شود، برخی از مدیران IT متاسفانه نیمه شب برای راه‌اندازی مجدد آن باید بیدار شوند. از طرف دیگر، كوبرنتیز بررسی‌های خودكار سلامت را انجام می‌دهد. اگر اپلیکیشنی به دلیل تمام شدن حافظه یا قفل شدن ساده، نتواند پاسخ دهد، Kubernetes به طور خودکار آن را دوباره راه‌اندازی می‌کند. Managing Microservices

وقتی معماری شما از میکروسرویس ها استفاده می‌کند، آن سرویس‌ها باید بتوانند با یکدیگر صحبت کنند. که کار ساده‌ای نیست. حل این که چگونه انواع خدمات می‌توانند به طور مداوم و کارآمد ارتباط برقرار کنند، زمان‌بر و هزینه‌بر است. با استفاده از کوبرنتیز یک مهندس می‌تواند سرویسی را تعریف کند و Kubernetes نحوه مسیریابی این درخواست را برای شما تعیین می‌کند. این امر به دلیل اینکه Kubernetes کل فرآیند را خودکار می‌کند، مدیریت ریز سرویس‌های شما را آسان می‌کند.

Custom Controllers

کنترل‌کننده‌ها حلقه‌هایی هستند که وضعیت فعال خوشه‌ها را کنترل می‌کنند و در صورت لزوم تغییراتی ایجاد می‌کنند. داشتن توانایی شخصی‌سازی کنترل‌کننده‌ها به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا کنترل صمیمانه‌تری بر محیط خود داشته باشند. به عنوان مثال، با این ابزار می‌توانید هر زمان که صلاح دیدید، پیکربندی‌های اپلیکیشن‌ها را بارگیری کنید.

OpenStack چیست؟

OpenStack مجموعه‌ای از ابزارها است که به شما امکان می‌دهد سیستم عامل‌های رایانش ابری خود را برای ابرهای خصوصی و عمومی بسازید و آنها را مدیریت کنید. این ابزارها به کاربران این امکان را می‌دهد تا از ماشین‌های مجازی برای مدیریت یک فضای ابری استفاده کنند. به عنوان مثال، شما اپلیکیشنی دارید که باید با یک سرور از راه دور ارتباط برقرار کند. با استفاده از OpenStack، هنگامی که کاربران بیشتری به دست می‌آورید، می‌توانید کار ارتباط با هر یک از کاربران خود را در بسیاری از موارد دیگر تقسیم کنید. استفاده از این نوع مقیاس‌بندی سریع و آسان است، به شما امکان می‌دهد فضای ابری شما با کسب وکار شما رشد کند.

ویژگی‌های OpenStack

OpenStack دارای ویژگی‌ها و ابزارهای بسیاری در دسترس کاربران است که بسیاری از آنها با آنچه با کوبرنتیز ارائه می‌شود همپوشانی دارند. در زیر تعدادی از ابزارهایی وجود دارد که OpenStack را از آن متمایز کرده و کاربران را به سمت این سرویس سوق می‌دهد.

Open Source

یکی از جذابیت‌های بزرگ OpenStack این است که این یک نرم‌افزار منبع باز است. این بدان معنی است که هرکسی بخواهد می‌تواند کد منبع را مشاهده کند، تغییراتی در آن ایجاد کند و مجدداً آن را در انجمن کاربران به اشتراک بگذارد. . این امر به توسعه‌دهندگان در سراسر جهان این امکان را می‌دهد تا از تفکر جمعی برای عیب‌یابی و بهبود ابزارهای موجود استفاده کنند. این امر به ایجاد بهترین محصول ممکن کمک می کند.

Web Fronted Dashboard

داشبورد OpenStack یک برنامه وب ماژولار است که به کاربران یک رابط گرافیکی تمیز برای همه سرویس‌ها و ابزارهای موجود برای استفاده ارائه می‌دهد. . این سهولت استفاده برای توسعه‌دهندگانی که نمی‌خواهند وقت زیادی را برای یادگیری یک محصول جدید بگذرانند بسیار جالب است. داشبورد را می‌توان متناسب با سایت‌های مختلف نیز تغییر داد.

Managing Big Data

OpenStack ابزاری برای کمک به شرکت‌ها در مدیریت مقادیر زیادی محاسبه، ذخیره‌سازی و منابع شبکه دارد. مقدار داده‌هایی که هر سازمان معامله می‌کند فقط به طور تصاعدی در حال رشد است، بنابراین این نوع ابزارها برای حرکت به سمت آینده ضروری هستند. مدیریت داده‌های بزرگ در OpenStack به این معنی است که خوشه‌های شما سریعتر تهیه می‌شوند و پیکربندی آنها آسان‌تر است. . افزونه‌هایی نیز برای پشتیبانی از چندین فروشنده در دسترس هستند.

نتیجهگیری

Kubernetes و OpenStack معمولاً به عنوان رقبا مشاهده می‌شوند، اما با بررسی دقیق‌تر، می‌بینید كه آنها واقعاً می‌توانند با هم كار كنند. واقعیت این است که هر دو این فناوری‌ها می‌توانند به گونه‌ای ترکیب شوند که یکی مکمل دیگری باشد. هنگامی که OpenStack و Kubernetes را با هم ترکیب می‌کنید، مقیاس‌پذیری و اتوماسیون را بسیار بالا می‌برد. این مسئله با این واقعیت که اکنون برای کوبرنتیز امکان مدیریت اپلیکیشن‌های زیرساخت ابری ساخته شده توسط OpenStack وجود دارد، حتی ساده‌تر می‌شود. علاوه بر این  OpenStack به شما امکان می‌دهد کوبرنتیز را با کارایی بیشتری اجرا کنید، و در صورت ترکیب، آنها می‌توانند منابع رایانه‌ای مانند شبکه و ذخیره‌سازی را به اشتراک بگذارند.

حتی اگر Kuberbetes و OpenStack بتوانند به راحتی با هم ترکیب شوند، باز هم برای کاربران رقابت می‌کنند. دلیل این امر آن است که هر دو راه حل‌هایی برای مشکلات مشابه ارائه می‌دهند اما پاسخ‌های آنها روی لایه‌های مختلف پشته قرار دارد. بنابراین، به طور طبیعی، هر کدام شایستگی‌های خاص خود را دارند و از موارد مختلف استفاده میکنند. به همین دلیل مهم است که در مورد هر دو تحقیق کنید و تصمیم بگیرید که کدام فناوری یا ترکیب برای سازمان شما بهترین است.