معرفی شرکت

Juniper Networks

نگاه اجمالی:

  • تاسیس: فوریه 1996
  • مدیر عامل: رامی رحیم
  • بنیانگذار: پرادیپ سیندو
  • CTO: راج یااتکار
  • دفتر مرکزی: سانی ویل ، کالیفرنیا
  • کارمندان: 9400+

Juniper Networks. یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در Sunnyvale، کالیفرنیا قرار دارد. این شرکت محصولات شبکه شامل روترها، سوئیچ ها، نرم افزارهای مدیریت شبکه، محصولات امنیتی شبکه و فن آوری شبکه های تعریف شده توسط نرم افزار را تولید و به بازار عرضه می کند.

شرکت Juniper Networks. محصولات و خدمات نوآورانه ای را طراحی و تولید و عرضه می کند که در کنار هم زیرساخت های شبکه با کارایی بالا را در اختیار مشتریان قرار می دهند و برای سرعت بخشیدن به استقرار خدمات و برنامه ها از طریق یک شبکه واحد محیط های پاسخگو و قابل اعتماد ایجاد می کند. این شرکت سبد محصولات گسترده ای را ارائه می دهد که شامل مسیریابی، سوئیچینگ، امنیت، تسریع برنامه و سیاست شناسایی و کنترل است. این سیستم از طریق دو بخش عمل می کند: سیستم های بستر های نرم افزاری و راه حل های نرم افزاری. بخش Platform Systems محصولات مسیریابی و سوئیچینگ مقیاس پذیر را ارائه می‌ دهد که در شبکه های ارائه دهنده خدمات، شرکت ها و بخش های عمومی برای کنترل و هدایت ترافیک شبکه بین مراکز داده، هسته، دانشگاه، شبکه های گسترده منطقه، شعبه و دستگاه های مصرف کننده و تجاری استفاده می شود. بخش راه حل های نرم افزاری، راه حل های نرم افزاری متمرکز بر امنیت شبکه و برنامه های خدمات شبکه را برای ارائه دهندگان خدمات و مشتریان سازمانی ارائه می دهد.

Juniper Networks به طور عمده روی روترهای هسته ای متمرکز دارد، که توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) برای انجام جستجوی آدرس IP و هدایت مستقیم ترافیک اینترنت استفاده می شود.

Juniper Networks محصولات شبکه IT را مانند روترها، سوئیچ ها و محصولات امنیتی IT طراحی و به بازار عرضه می کند. جونیپر سومین دارنده بزرگ سهم بازار برای روترها و سوئیچ های مورد استفاده ISP است. همچنین با داشتن 24.8درصد سهم از بازار فایر وال دومین سهامدار بزرگ بازار محصولات فایروال است. در تجهیزات امنیتی مرکز داده ، جونیپر مقام دوم دارنده سهم بازار پس از سیسکو است. از فوریه سال 2020 ، خانواده های محصولات Juniper شامل موارد زیر هستند: Routing، Switching، Security، Software، WLAN.

این شرکت توسط دنیس فرگوسن، بیورن Liencres و Pradeep S. Sindhu در 6 فوریه 1996 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در Sunnyvale ، کالیفرنیا است.”

تاریخچه Juniper Networks:

در سال 1995 ، پس از 11 سال کار در آزمایشگاه علوم کامپیوتر Xerox PARC ، پرادیپ سیندو مرخصی گرفت تا قدم بعدی خود را بررسی کند. با توجه به رشد انفجاری اینترنت و اهمیت اتصال کامپیوترها، Sindhu تحت تأثیر پتانسیل عظیم روتر- بلوک اساسی شبکه- قرار گرفت. وی با ایده تاسیس شرکتی برای تأمین روترهای با عملکرد بالا برای پشتیبانی از اینترنتی که به سرعت در حال ظهور بود از تعطیلات بازگشت. پس از برخی پاسخ های ناامیدکننده سرمایه گذاران خطرپذیر، سیندو موفق شد سرمایه مالی شرکت خود را تأمین کند و Juniper Networks در 6 فوریه 1996 در کالیفرنیا تاسیس شد.

به جای شروع کار کوچک مانند بسیاری از استارتاپ ها، جونیپر نتورک تصمیم گرفت که چه رویکردی در پیش بگیرد – برای مقابله با سخت ترین مشکل و حل آن.

اولین محصول این شرکت، روتر انقلابی M40 که در سپتامبر سال 1998 به بازار عرضه شد، این کار را انجام داد. M40 به مراتب از سایر روترهای بازار پیشی گرفت و جایگاه Juniper را به عنوان یک بازیگر ابتکاری و جدی در بازار سخت افزار تثبیت کرد. توسعه M40 یک اقدام مهم بود که به دو سال تحقیق و کار نیاز داشت. در طول آن زمان، برای خوشحال نگه داشتن سرمایه گذاران خطرپذیر و مشتریان، شرکت Juniper Networks چیزی را ایجاد کرد که بعداً متمایز کننده اصلی آن و پایه و اساس تمام نوآوری های آینده شود – Junos Platform.

شبکه Juniper در 25 ژوئن 1999 به بازار عمومی عرضه شد. این یکی از موفق ترین پیشنهادات اولیه در تاریخ بود.

شبکه Juniper Networks در سال 1998 3.8 میلیون دلار درآمد داشت. در سال بعد، تنها محصول آن، روتر M40، توسط 50 شرکت ارتباط از راه دور استفاده می شد. شبکه Juniper Net توافق نامه هایی را برای توزیع M40 در سطح بین المللی با Alcatel و Ericsson امضا کرد. دفتر مرکزی اروپا در انگلستان و مقر آسیا-اقیانوسیه در هنگ کنگ تأسیس شد. یک شرکت تابعه در ژاپن ایجاد شد و دفاتر آن در کره در سال 1999 تأسیس شد. سهم بازار Juniper Networks از روترهای اصلی از 6 درصد در سال 1998 به 17.5درصد یک سال بعد و 20 درصد تا آوریل 2000 افزایش یافت.

در اواخر سال 2000، جونیپر سرمایه گذاری مشترکی را با اریکسون برای توسعه و بازاریابی سوئیچ های شبکه برای ترافیک اینترنت در دستگاه های تلفن همراه تشکیل داد در سال 2001، جونیپر یک برنامه صدور گواهینامه فنی را معرفی کرد و در اولین شبکه اینترنت نوری در چین شرکت داشت. رشد Juniper در سال 2001 کاهش یافت، زیرا بخش ارتباطات از راه دور دچار افت شد و درآمد حاصل از فروش dot-com دو سوم کاهش یافت. 9 تا 10 درصد نیروی کار آن از کار اخراج شد.

Juniper Networks  تا سال 2004 مجدداً تلاش کرد و برای اولین بار در آن سال از درآمد 1 میلیارد دلاری عبور کرد و در سال 2005 به 2 میلیارد دلار درآمد رسید. از سال 2004، با خریداری NetScreen ، Juniper Networks شروع به تولید و بازاریابی محصولات برای بخش سازمانی کرد. تا سال 2005، مشتریان سازمانی یک سوم درآمد شرکت را تشکیل می دادند،  اما 5 میلیارد دلار برای خرید و تحقیق و توسعه برای بازار شرکت هزینه کرده بودند.

شبکه Juniper Networks در آوریل 1999 تقاضای عرضه عمومی کرد و اولین روز آن در NASDAQ ژوئن بود. این سهام با افزایش 191درصد  به سرمایه بازار 4.9 میلیارد دلار رکوردی در معاملات روز اول بخش فناوری ایجاد کرد.

از این آغاز فرخنده، Juniper Networks به رشد و نوآوری خود ادامه داده و محصول جدیدی را عرضه می کند، فن آوری های جدیدی را بر اساس نیاز مشتری توسعه می دهد و در خط مقدم شبکه های با عملکرد بالا باقی است. “