روز زمین 2024: همکاری HPE با مشتریان برای دستیابی به پایداری در عصر هوش مصنوعی

نقش هایی که در دستیابی به اهداف تجاری و انرژی ایفا می شود

با نزدیک شدن به روز زمین 2024، من به این فکر می‌کنم که HPE و مشتریان ما چگونه به راه‌حل‌های آب و هوا کمک می‌کنند و در عین حال به اهداف تجاری خود دست می‌یابند. بسیاری از ما در حال انجام اقداماتی هستیم تا پایداری را به بخشی اصلی از مأموریت خود برای تحریک نوآوری و رشد تبدیل کنیم.

این امر به ویژه مهم است زیرا ما به طور کامل وارد عصر هوش مصنوعی می‌شویم، که نویدی باورنکردنی برای دگرگونی دنیای ما دارد و در عین حال چالش‌های مهم کربن‌زدایی را نیز معرفی می‌کند.

به عنوان مثال، GPT3 را در نظر بگیرید، که پیشرو ChatGPT بود. آموزش مدل زبان بزرگ (LLM)، انرژی معادل 30 خانه متوسط ایالات متحده را برای یک سال تمام مصرف کرد. LLM های اخیر مصرف برق را دو یا سه برابر کرده اند. علاوه بر این، انرژی مورد نیاز برای آموزش یک LLM تنها حدود یک دهم بودجه کل انرژی است. مرحله استنباط برای یک مدل هوش مصنوعی حداقل 10 برابر انرژی بیشتری مصرف می کند.

طراحی و استقرار زیرساخت‌های محاسباتی هوشمند، در دسترس و کم مصرف برای کنترل هزینه و انرژی مورد نیاز برای استفاده از هوش مصنوعی برای حل مشکلات تجاری و ایجاد آینده‌های بهتر برای همه ضروری است.

استفاده از قدرت هوش مصنوعی برای کنترل انتشار کربن و مصرف انرژی

اما لازم نیست این مورد باشد، زیرا فناوری نیز می تواند راه حل هایی ارائه دهد. به همین دلیل است که طراحی و استقرار زیرساخت‌های محاسباتی هوشمند، با در دسترس بودن بالا و کم مصرف برای کنترل هزینه و انرژی مورد نیاز برای استفاده از هوش مصنوعی برای حل مشکلات تجاری و ایجاد آینده‌های بهتر برای همه ضروری است.

همچنین به همین دلیل است که ما پایداری را به‌طور باورنکردنی جدی می‌گیریم، زیرا همچنان به توسعه پلتفرم HPE GreenLake و مجموعه پیشنهادات به‌عنوان سرویس با مهندسی نوآوری‌های پایدار پایدار، مانند خنک‌کننده مایع، در پلتفرم ادامه می‌دهیم.

این نوآوری ها شامل راه اندازی کامل مرکز بینش پایداری HPE به عنوان جزئی از پلت فرم HPE GreenLake است. به‌علاوه، ما سازمان‌ها را با ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی توانمند می‌سازیم که به آنها کمک می‌کند با گنجاندن OpsRamp به عنوان بخشی از هر استقرار جدید HPE GreenLake، کل فضای ابری هیبریدی خود را کشف و نظارت کنند. این تضمین می‌کند که سازمان‌ها می‌توانند به طور مداوم محیط‌های فناوری اطلاعات خود را برای بهره‌وری انرژی بهینه کنند.

با استفاده از مرکز بینش پایداری و OpsRamp، سازمان‌ها بینش‌های کلیدی در مورد سه عامل مهم پایداری فناوری اطلاعات -مصرف انرژی، انتشار کربن و هزینه‌های برق- در کل دارایی فناوری اطلاعات یک شرکت به دست می‌آورند، صرف نظر از اینکه چه فروشنده‌ای سخت‌افزار و نرم‌افزار را تامین می‌کند.

به عبارت دیگر، مرکز بینش مصرف، انتشار و هزینه های برق را در مناطق چند فروشنده و چند ابری تجزیه و تحلیل می کند. سپس از طریق یک داشبورد بصری که کارکنان فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد تعیین کنند که چگونه بارهای کاری را می‌توان دوباره توزیع کرد و برای پایداری بهتر بهینه‌سازی کرد، بینش‌هایی ارائه می‌کند.

به عبارت دیگر، مرکز بینش مصرف، انتشار و هزینه های برق را در مناطق چند فروشنده و چند ابری تجزیه و تحلیل می کند. سپس از طریق داشبورد بصری، بینش‌هایی را ارائه می‌کند که به کارکنان فناوری اطلاعات امکان می‌دهد تعیین کنند که چگونه بارهای کاری را می‌توان دوباره توزیع کرد و برای پایداری بهتر بهینه‌سازی کرد.

Danfoss پیشرو در آب و هوا و هوش مصنوعی

یکی از مشتریان ما که در زمینه پایداری و هوش مصنوعی پیشرو است، شرکت مهندسی و تولید جهانی Danfoss است. دانفوس با کربن زدایی در هسته ماموریت خود، راه حل های نوآورانه ای را ایجاد می کند که شامل تولید و تحویل انرژی، زنجیره های سرد، کاربردهای خودکار، تجهیزات صنعتی، کنترل های یکپارچه ساختمان و موارد دیگر می شود.

در HPE Discover اخیر در بارسلونا، Sune Baastrup، مدیر ارشد اجرایی Danfoss به من روی صحنه پیوست تا درباره روش‌هایی که شرکتش از هوش مصنوعی و سایر فناوری‌ها برای کربن‌زدایی برخی از سنگین‌ترین صنایع جهان استفاده می‌کند، صحبت کند. در آنجا، ما یاد گرفتیم که چگونه دانفوس از چندین نمونه از HPE GreenLake استفاده می کند تا به آن کمک کند تا هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را عمیقاً در زنجیره ارزش خود تعبیه کند.

به عنوان مثال، دانفوس راه حلی را برای تامین کنندگان انرژی منطقه طراحی کرده است که گرمایش و سرمایش خانه ها، مشاغل و کارخانه ها را کارآمدتر می کند. این فناوری از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل دما و سایر داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط صدها هزار حسگر، همراه با منابع خارجی داده‌های آب و هوا، برای تعیین راه‌های بهینه برای پیش گرمایش و سازه‌های پیش خنک‌کننده استفاده می‌کند. این راه حل به طور قابل توجهی مصرف انرژی را کاهش می دهد و در عین حال راحتی برتر را ارائه می دهد.

کربن زدایی IT با HPE GreenLake

دانفوس که اولین پذیرنده HPE GreenLake برای شرکت های ابری خصوصی است، همین طرز فکر کربن زدایی را در سازمان فناوری اطلاعات خود به کار می گیرد. این مشارکت برای قادر ساختن دانفوس به ادامه رهبری پایداری خود در حالی که رشد تجاری فوق‌العاده قوی را پشت سر می‌گذارد، حیاتی بوده است.

با همکاری HPE و دیگران، دانفوس در حال بهینه سازی اکوسیستم انرژی برای مراکز داده خود است که تا 50 درصد از انرژی خنک کننده مورد نیاز را در مقایسه با فناوری های خنک کننده سنتی کاهش داده است. همچنین از گرمای اضافی خارج شده از آن مراکز داده برای اهداف مختلف، از جمله پوشش درصد قابل توجهی از توان مورد نیاز در تاسیسات تولیدی مجاور خود، استفاده مجدد می‌کند.

به عنوان یک شرکت مبتنی بر داده، اضافه شدن HPE Sustainability Insight Center، دید جدیدی را برای دانفوس در استفاده از انرژی در تمام سیستم‌های فناوری اطلاعات آن فراهم می‌کند. این کار کارکنان فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد تا بهره‌وری انرژی بیشتری را در مجموعه فناوری گسترده خود افزایش دهند و با همه شرکای خود برای کاهش مصرف انرژی و انتشار کربن همکاری کنند.

دانفوس همچنین به عنوان بخشی از استقرار HPE GreenLake خود، به HPE برای افزایش دارایی ها متکی است. دانفوس که در مناطق مختلف جغرافیایی پیاده‌سازی شد، فرآیندی امن، سیستماتیک و پایدار را برای بازنشستگی دارایی‌های فناوری اطلاعات از طریق خدمات HPE Asset Upcycling ایجاد کرد. این شرکت را قادر می‌سازد تا ارزش اقتصادی را از تجهیزات پایان عمر خود بازیابی کند و در عین حال از دفع مسئولانه‌ای که شامل بهترین زنجیره نگهداری در کلاس می‌شود، اطمینان حاصل کند تا به اطمینان از مدیریت ایمن و توزیع ثابت دارایی در سراسر عملیات جهانی خود کمک کند.

روابط مطمئن و بلندمدت کلید هوش مصنوعی پایدار است

در ادامه، Danfoss انتظار دارد مشارکت توسعه هوش مصنوعی خود را با HPE گسترش دهد، مانند گسترش استفاده از HPE GreenLake برای افزایش بیشتر مزایای کربن زدایی راه حل. گزینه‌ها عبارتند از HPE GreenLake برای مدل‌های زبان بزرگ، و دیگر نوآوری‌های اخیر مرکز داده، برای قرار دادن منابع محاسباتی با کارایی بالا و در دسترس بودن بالا در مجاورت داده‌ها و سیستم‌های هوش مصنوعی برای به حداکثر رساندن سرعت و در عین حال به حداقل رساندن مصرف انرژی.

همانطور که Sune در Discover به اشتراک گذاشت، روابط قوی، قابل اعتماد و بلندمدت برای ایجاد موفقیت آمیز راه حل های جدید که فناوری های هوش مصنوعی را در بر می گیرد و در عین حال به اهداف پایداری و کربن زدایی ما وفادار می ماند، کلیدی است.

ما مشتاقانه منتظر ادامه رابطه خود با Danfoss و بسیاری از مشتریان دیگرمان هستیم که به ما کمک کرده اند راه حل های خود را برای پایدارتر کردن آنها بهبود دهیم. ما از حمایت آنها از چشم انداز متقابل خود برای دستیابی به بی طرفی کربن در سراسر شرکت هایمان قدردانی می کنیم.