Fortinet: از برنامههای DevOps ، OT و 5G خود با امنیت یکپارچه محافظت کنید

استقرار خدمات شبکه جدید به اندازه کافی دشوار است. شما باید الزامات ذینفعان را درک کرده و یک برنامه استراتژیک تهیه کنید. برای اجرای خدمات باید زیرساخت‌های لازم، مجازی و/یا فیزیکی را مشخص و پیکربندی کنید. و شما باید خدمات جدید را در مرکز عملیات شبکه (NOC) خود ادغام کنید تا بتوانید بر فعالیت‌ها نظارت کنید تا مطمئن شوید که خدمات جدید مطابق نیاز کاربر انجام می‌شود. اما امنیت سرویس جدید چطور؟ قبل از استقرار هرگونه سرویس شبکه باید اطمینان حاصل کنید که کنترل‌های دسترسی به شبکه شما وجود دارد و می‌توانید هرگونه فعالیت غیرعادی را در آن سرویس تشخیص داده و به آن پاسخ دهید. و همانطور که در بالا ذکر شد، شما باید سرویس جدید را در فرایندهای مرکز عملیات امنیتی (SOC) خود ادغام کنید تا بتوانید خط مشی امنیتی، کنترل و اجرای خود را به سرویس‌های جدید گسترش دهید.

DevOps ، OT و 5G

DevOps (توسعه نرم افزار) ، OT (فناوری عملیاتی) و 5G سه فرایند کلیدی «تحول دیجیتالی» هستند. هر سه شرکت را قادر می‌سازد تا خدمات دیجیتالی جدیدی را در داخل شبکه (DevOps)، خارج از شبکه (OT) و در ابر (5G) عرضه کند. همه چیز با یک ساختار امنیتی جامع شروع می‌شود که به شما امکان می‌دهد امنیت، دید، کنترل و پاسخ را در هر مرحله از مراحل توسعه مد نظر بگیرید. شما می‌توانید با کنترل دسترسی به سنسور، ردیابی فعالیت و رمزگذاری ارتباطات، از سنسورهای OT خود محافظت کنید همین‌طور می‌توانید با ایمن‌سازی هر گره متصل به شبکه بی‌سیم، دستگاه‌های مجهز به 5G خود را قفل کنید. در حالت ایده‌آل همه این ویژگی‌های امنیتی به هم متصل هستند و می‌توانند در صورت تشخیص تهدیدها به صورت دسته جمعی پاسخ دهند.

fortinet 5g devop

نسل بعدی فایروال‌ها ، API ها، اتصالات و امنیت به عنوان یک سرویس

سیاست امنیتی شما با فایروال نسل بعدی (NGFW) شروع می‌شود. قابلیت مشاهده، کنترل و پاسخ را برای هسته، لبه‌ها و ابر فراهم می‌کند. در NGFW یک سری API (رابط برنامه نویسی) وجود دارد که به شما امکان می‌دهد در هر مرحله امنیت را به ابتکارات توسعه نرم افزار جدید اضافه کنید. به شما امکان می‌دهد تشخیص و پاسخ را در یک محیط کنترل شده قبل از استقرار آزمایش کنید. NGFWs همچنین از طیف گسترده‌ای از اتصالات پارچه‌ای به ارائه دهندگان خدمات مبتنی بر ابر، مانند AWS ، Azure و Google Cloud پشتیبانی می‌کند تا کنترل‌های امنیتی شما را در محیط های چند ابر گسترش دهد.

 

ادغام NOC/SOC برای پاسخ هماهنگ

امنیت یکپارچه پاسخ‌های هماهنگ را ممکن می‌کند. هنگامی که اصول اولیه را در اختیار دارید، می‌توانید خط مشی‌های خود را دقیق تنظیم کرده و در صورت لزوم، خدمات امنیتی اضافی را به کار بگیرید تا شبکه شما یکپارچه شود. خدمات اضافی می‌تواند شامل دسترسی به شبکه Zero Trust (ZTNA)، تشخیص و پاسخ گسترده (XDR)، اطلاعات امنیتی و مدیریت رویدادها (SIEM) و تنظیم امنیت، اتوماسیون و پاسخ (SOAR) باشد. این راه حل‌ها عملکرد NOC/SOC شما را ادغام می‌کند و چارچوبی برای اتوماسیون، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل پیشرفته ایجاد می‌کند. شبکه‌های امروزی به سرعت حرکت می‌کنند و دشمنان و باج افزارها هم مانند آن‌ها سریع به حرکت ادامه می‌دهند. شما با یک ساختار امنیتی خودکار و جامع که همه گره‌ها را پوشش می‌دهد می‌توانید یک قدم جلوتر باشید.