پردازنده New Arm نوید ذخیره سازی هوشمند را می دهد

پردازنده R82 می تواند همزمان ذخیره سازی و پردازش اطلاعات را انجام دهد.

Arm Ltd. هفته گذشته Cortex-R82 را معرفی کرد، تراشه ای که قابلیت ذخیره سازی و پردازش داده را دارد، این تراشه می تواند نسل جدیدی از دستگاه های ذخیره سازی را که به پردازش داده های ذخیره شده کمک می کنند، فعال کند.

تراشه های پردازنده ذخیره سازی ، مانند تراشه های ساخته شده توسط مارول ، اما همچنین سازندگان دستگاه های ذخیره سازی مانند EMC ، مدیریت ورودی / خروجی و دیسک را بر عهده دارند ، اما اگر می خواهید داده ها را پردازش کنید ، این کار به CPU می رسد. این بدان معناست که داده ها باید به پردازشگر منتقل شده و از پردازشگر خارج شوند ، کاری که در اختیار دو دستگاه جداگانه قرار می گیرد.

اما یک دسته سخت افزاری در حال ظهور وجود دارد که به عنوان ذخیره سازی محاسباتی شناخته می شود و در آنجا پردازش در جایی که داده های قرار دارند انجام می شوند به جای انتقال داده ها به حافظه. پردازش داده ها از روش های مختلف ، مانند نمایه سازی و طرحواره ، از بین بردن تأخیر حرکت داده ها و آزادسازی پردازنده انجام می شود. بدیهی است که این کار فقط بر روی SSD انجام می شود.

Arm در گذشته تراشه های مشابه ، خطوط R5 و R8 ساخته است ، اما پردازنده های 32 بیتی بودند و بنابراین به حافظه 4 گیگابایتی محدود می شدند. R82 اولین پردازنده 64 بیتی است و بنابراین می تواند به فضای حافظه بسیار بیشتری دسترسی پیدا کند. در این حالت R82 می تواند به حافظه 1 ترابایتی دسترسی داشته باشد.

Arm تراشه نمی سازد.  طرح هایی را ایجاد می کند که دارندگان مجوز به تراشه تبدیل می شوند. می گوید Cortex-R82 ممکن است با حداکثر هشت هسته پردازشی پیاده سازی شود. انسجام تراشه از اهمیت بیشتری برخوردار است بنابراین هسته ها همه یک حافظه را می بینند. Arm می گوید R82 عملکردی برابر با دو برابر محصول قبلی R8 خود ارائه می دهد.

R82 همچنین از مدل های یادگیری ماشین با فناوری یادگیری ماشین Arm’s Neon پشتیبانی می کند ، یک پسوند پیشرفته تک دستورالعمل چند داده ای (SIMD) که می تواند الگوریتم ها و عملکردهای پردازش سیگنال را تسریع کند تا برنامه ها مانند یادگیری ماشین را تسریع کند.

Arm ادعا می کند نئون عملکرد شبکه عصبی را تا 14 برابر در مقایسه با نسل قبلی R8 افزایش می دهد.

این یک معامله بسیار بزرگ است. واحد اختیاری مدیریت حافظه (MMU) سیستم عامل های غنی مانند Linux را قادر می سازد تا جدا از سیستم عامل اصلی روی تراشه اجرا شوند. بنابراین یک آرایه ذخیره سازی می تواند پردازنده چند هسته ای، فضای حافظه و سیستم عامل خود را داشته باشد تا هم پردازش ذخیره سازی و هم پردازش داده ها کاملاً مستقل از سیستم اصلی انجام شود. بنابراین شما دو محیط عملیاتی در تراشه دارید و می توانید هسته ها را به هر دو وظیفه اختصاص دهید.

این خصوصاً برای یادگیری ماشین مهم است زیرا اندازه مجموعه داده ها با سرعت حیرت انگیزی در حال افزایش است ، بنابراین ذخیره داده ها و همچنین پردازش آنها می تواند پردازنده های اصلی را تحت فشار قرار دهد.

هرچه تماس کمتری با حافظه اصلی و CPU یا GPU برقرار شود ، بهتر است.  می تواند پردازش در زمان واقعی را انجام دهد که می تواند برای تمیز کردن مجموعه داده ها بسیار مفید باشد ، به پردازش داده های خام و تخلیه پردازش داده های اولیه کمک می کند ، بنابراین پردازنده فقط کارهای اطلاعاتی مربوط به آنها را انجام می دهد.

Arm در مورد زمان عرضه Cortex-R82 چیزی نگفته است.