مروری کوتاه بر نوار پشتیبان Tape Backups

تهیه پشتیبان به کاربر امکان می‌دهد نسخه اضافی از داده‌های پشتیبان خود را در نوار مغناطیسی داشته باشد و یکی از بهترین روش‌ها برای نگهداری ذخیره اطلاعات بایگانی است. تهیه پشتیبان از نوار راه مناسبی برای ذخیره پشتیبان در طولانی مدت است و کمتر در معرض حوادث است. در هر گونه خرابی سیستم یا یک فاجعه بزرگ، بازیابی اطلاعات می‌تواند به راحتی با پشتیبان‌گیری از نوار انجام شود. نوار درایو ذخیر‌ سازی داده است که داده‌ها را روی یک نوار مغناطیسی می‌خواند و می‌نویسد، پشتیبان نوار دسترسی متوالی به ذخیره اطلاعات را فراهم می‌کند، برخلاف درایوهای دیسک سخت که دسترسی مستقیم دارند.

چرا باید بر Tape Backups سرمایه‌گذاری کرد؟

استفاده از نوارها در طول سال‌ها کاهش یافته است، اما به نظر نمی‌رسد فعلا پایان استفاده از نوار پشتیبان باشد. نوارهای LTO (Linear Tape-Open) رشد مداومی دارند و به نسل هشتم نوارها نیز ارتقا یافته‌اند، هنوز هم کاربران کسب وکارها و شرکتی به دنبال نوارها و کتابخانه‌های با ظرفیت بالا هستند.

انواع کلی نوار پشتیبان:

LTO – Linear Tape-Open (LTO)
DLT-S – Digital Linear Tape
DAT – Digital Audio Tape
AIT – Advanced Intelligent Tape
QIC – Quarter inch cartridge
مزایای نوار پشتیبان

نوار معمولاً با هزینه مطلوب و ثبات بایگانی طولانی کاربران را متحیر می‌کند. تهیه پشتیبان از نوار بهترین راه برای انتقال مقدار زیادی داده است. آنها بسیار مقیاس‌پذیر هستند، تمام آنچه که کاربر باید انجام دهد این است که به سادگی نوار را خرید کرده و نوارهای بیشتری به کتابخانه اضافه کند. Tolo autoloader یک برش از درایوهای نوار مستقل است، همراه با یک درایو نوار تک، چند کارتریج نوار و اکسسوری برای تغییر خودکار کارتریج‌های نوار در طول خواندن / نوشتن کارها.

سیستم نوار مجازی

چون که نسخه پشتیبان نوار به ترتیب به داده‌ها دسترسی پیدا می‌کند، بازیابی اطلاعات از نوار کاملاً کند و کسل کننده می‌شود. اما وقتی با نرم‌افزار مناسب انجام می‌شود، به سرعت انتقال داده مداوم حداکثر 140 مگابایت بر ثانیه در مقایسه با درایوهای دیسک سخت دست می‌یابد. سیستم نوار مجازی فناوری مجازی‌سازی ذخیره اطلاعات است که با استفاده از کتابخانه نوار مجازی میزان دیسک نوار مورد نیاز را کاهش می‌دهد. که به عنوان ذخیره نوار مغناطیسی فیزیکی کار می‌کند اما از ذخیره سازی دیسک‌های سخت یا یک وسیله ذخیره‌سازی دیگر برای ذخیره موثر اطلاعات بایگانی استفاده می‌کند.

کتابخانه نوار مجازی، مجازی‌سازی فضای ذخیره‌سازی دیسک را به عنوان یک نوار مغناطیسی با ادغام VTL و نرم‌افزار پشتیبان موجود را امکان‌پذیر می‌کند. سیستم نوار مجازی تلفیق فضای ذخیره‌سازی و فرآیندهای سریعتر بازیابی اطلاعات را به همراه دارد. تهیه پشتیبان با نوار یک روش سنتی برای تهیه نسخه پشتیبان از مقدار زیادی داده است و آن را برای مدت زمان طولانی‌تری نگهداری می‌کند. هر نرم‌افزار پشتیبان‌گیری میان مدت و بلند مدت از پشتیبان‌گیری نوار پشتیبانی می‌کند.