Juniper Networks

تاریخچه Juniper

Juniper Networks یک شرکت چندملیتی مستقر در منطقه Sunnyvale در کالیفرنیا در ایالات متحده است. این شرکت توسعه‌دهنده و عرضه‌کننده تجهیزات شبکه، مانند روتر، سوییچ، نرم‌افزارهای مدیریت شبکه و محصولات امنیت شبکه و تکنولوژی شبکه بر پایه نرم افزار فعالیت می‌کند.
شرکت Juniper Networks در سال 1996 توسط Pradeep Sindhu تأسیس شد. در آن زمان فردی به نام Scott Kriens به عنوان مدیر عامل این شرکت انتخاب شد و تا سپتامبر 2008 در همین سمت باقی ماند. Kriens با موفقیت های اولیه Juniper در بازار اعتبار زیادی کسب کرد. این شرکت در سال 2000 به درآمد سالیانه 673 میلیون دلار رسید. همچنین Juniper طی سال 2001 به سهم 37 درصدی از بازار اصلی روترها دست یافت و شرکت Cisco را به عنوان شرکت غالب در این بازار به چالش کشید. این شرکت به درآمد چهار میلیارد دلاری در سال 2004 و 4.63 میلیارد دلاری در سال 2014 رسید. شرکت Juniper به ترتیب Kevin Johnson، Shaygan Kheradpir و Rami Rahim را در سال‌های 2008، 2013 و 2014 به سمت مدیر عامل منصوب کرد.

سامانه سبز رایان | شرکت Juniper Networks

محصولات Juniper

محصولات شرکت Juniper Networks را از لحاظ کارایی می‌توان به چهار دسته کلی روتینگ، سوییچینگ، امنیت و نرم‌افزار تقسیم کرد. محصولات این شرکت در زمینه روتینگ شامل سری T، با روترهای اصلی و شاسی‌های چندگانه، سری MX، با روترهای مرزی (Edge Routers)، سری M با روترهای مرزی IP/MPLS ترکیبی، سری PTX و سری ACX می‌شود. سوییچ‌های شرکت Juniper Networks شامل سری EX و QFX با سوییچ‌های اترنت سازمانی، محصولات WLAN شامل کنترلر، access point و نرم افزار است. محصولات امنیتی این شرکت شامل انواع فایروال‌های سری SRX، vSRX، cSRX است که مناسب برای دیتاسنترها بوده و عملکرد قابل توجهی دارند. فایروال‌های سری vSRX برای فضاهای ابری خصوصی، عمومی و یا هیبریدی طراحی شده‌اند و دارای انعطاف‌پذیری بالا می‌باشند.

سامانه سبز
با پشتوانه 25
سال تجربه

تماس با ما