HPE – Hewlett Packard Enterprise

تاریخچه HPE

در حالیکه تنها 5 سال از تأسیس شرکت HPE به طور مستقل می‌گذرد، پیشینه‌ی آن به نزدیک به 80 سال پیش در سال 1939 باز می‌گردد؛ زمانی که William R. Hewlett و David Packard کار خود را در گاراژ کوچکی در Palo Alto کالیفرنیا آغاز کردند. هر دوی آن‌ها متأثر از یکی از اساتید خود به نام، Fred Terman در دانشگاه استنفورد بودند که آن‌ها را به تأسیس شرکت مستقل و تولید محصولات خودشان تشویق کرده بود. این گاراژ در سال 1987 به طور رسمی به عنوان زادگاه Silicon Valley و میراث تاریخی کالیفرنیا شناخته شد.
HPE از شرکت HP در 1 نوامبر 2015 جدا شد که اتفاق بسیار مهمی در تاریخ HP محسوب می‌شود. در آن دوران Meg Whitman مدیر عامل HPE درباره علت این جدایی گفت: HP Inc. و HPE زین پس می‌توانند به عنوان دو کمپانی بزرگ و مستقل، بر توسعه و بهبود استراتژی‌های کسب و کار، نقشه راه و نوآوری تمرکز بیشتری داشته باشند. علاوه بر آن این جدایی شرایط را برای سرمایه‌گذاران با ایجاد دو بستر مجزا و جذاب برای سرمایه‌گذاری بهبود بخشد.
شرکت HPE یک مجموعه بر پایه توسعه کسب‌وکار است که از دو زیر شاخه خدمات سازمانی شامل تولیداتی نظیر سرور، استوریج، تجهیزات شبکه و … و زیر شاخه خدمات مالی تشکیل شده است.

سامانه سبز رایان | شرکت HPE

محصولات HPE

محصولات شرکت HPE به سه دسته کلی سیستم‌ها و سرورها، ذخیره‌سازها و تجهیزات مربوط به شبکه‌سازی تقسیم می‌شود. از سرورهای HP میتوان به ProLiant DL اشاره کرد. این سرورها مناسب برای نصب در رک بوده و به عنوان قابل اطمینان‌ترین سرور روز دنیا شناخته می‌شود. ProLiant Blade Servers از نوع سرورهای تیغه‌ای HPE می‌باشد که با افزایش سرعت IO و پردازش قوی‌تر مورد توجه سازمان‌های بزرگ قرار گرفته است. این سرور از پلتفرم مدیریتی HPE Oneview پشیبانی می‌کند. از دیگر محصولات این دسته می‌توان به Synergy ،Edgeline و Integrity اشاره کرد.
دسته‌ی دوم، استوریج‌های این شرکت هستند. شرکت hp به عنوان یکی از پیشروترین شرکت‌ها در پیشبرد تکنولوژی‌های ذخیره‌سازی شناخته می‌شود. hpe ارائه‌دهنده سیستم‌های همگرای ذخیره‌سازی است؛ این سیستم‌ها در راستای تجمیع ذخیره‌سازی و رایانش در یک واحد تأکید دارند. از استوریج‌های این شرکت می‌توان به سری 3PAR اشاره کرد. 3PAR یک شرکت مجزا از HPE بوده که در سال 2010 تماماً به HPE پیوست. استوریج‌های 3PAR امروزه در سری‌های 8000، 9000 و 20000 موجود است. این دسته‌بندی‌ها بر اساس نیاز و میزان گستردگی سازمان استفاده می‌شود.
شرکت hpe تولیدکننده انواع رک و زیرساخت‌های تأمین انرژی و تجهیزات شبکه مانند روتر، سوییچ و سایر دستگاه‌های وایرلس است.

سامانه سبز
با پشتوانه 25
سال تجربه

تماس با ما