CISCO

تاریخچه Cisco

Cisco Systems یک شرکت آمریکایی است که در سراسر دنیا با تولیدات شبکه شناخته می‌شود. شرکت سیسکو در دهه دوم قرن 21 به عنوان یکی از بزرگترین کمپانی‌های ایالات متحده شناخته می‌شد. سیسکو در سال 1984 تأسیس شده و دفتر مرکزی آن در سن خوزه کالیفرنیا می‌باشد.
مؤسسین شرکت Cisco Systems یک زوج با نام‌های Leonardo Bosack  و Sandra Lerner بودند که در دانشگاه استنفورد با هم آشنا و البته بعدها از یکدیگر جدا شدند. آن‌ها پس از فارغ التحصیلی در سال 1981، در یک مدرسه مشغول به کار شدند. این زوج در آن‌جا وظیفه نظارت بر تجهیزات کامپیوتری دو ساختمان مختلف را برعهده داشتند. در همان دوران Bosack با استفاد از تکنولوژی‌ای که کارکنان دانشگاه استنفورد در دهه 1970 ابداع کرده بودند راهی برای برقراری ارتباط میان شبکه‌های کامپیوتری پیدا کرد. او و همسرش به این نتیجه رسیدند که تکنولوژی روتر، به طوری سودمندی قابل تعمیم به مصارف در مقیاس بالا در خارج از داشنگاه است. سرانجام در دسامبر 1984 این زوج شرکت Cisco را با نام Cisco Systems برگرفته از نام شهر San Francisco تأسیس کردند.

سامانه سبز رایان | شرکت Cisco

محصولات Cisco

خدمات و محصولات شرکت Cisco  در سه سطح اساسی متمرکز است:
سازمانی و ارائه دهندگان خدمات، کسب و کارهای کوچک و خانه‌ها
خدمات و محصولات شرکت Cisco در زمینه شبکه شامل انواع تجهیزات شبکه مانند سوییچ و روتر می‌شود. این شرکت همچنین در زمینه‌ی تولید انواع access point وایرلس فعالیت می‌کند. Cisco ارائه‌دهنده انواع نرم‌افزارها و راهکارهای مدیریت شبکه است. علاوه بر آن شبکه‌های نوری و شبکه‌های نرم‌افزاری، در حیطه کاری این شرکت است.
این شرکت در زمینه امنیت سیستم و شبکه بسیار پیشرو است. Cisco ارائه‌کننده و توسعه‌دهنده‌ی طیف وسیعی از فایروال‌های نسل جدید است. این شرکت در زمینه‌ی امنیت شبکه، امنیت ایمیل و وب و امنیت فضای ابری پیشگام است.
Cisco برای مراکز داده تولید کننده انواع سرورها با سیستم نوینی به نام Cisco Unified Computing System است. این سیستم درواقع شامل خط تولیدی برای انواع دستگاه‌های رایانش، پشتیانی مجازی و نرم افزارهای مدیریتی می‌شود.

سامانه سبز
با پشتوانه 25
سال تجربه

تماس با ما