راهنمای خرید سرور

با وجود انتخاب ها و گزینه های گیج کننده ، انتخاب یک سرور برای کسب وکار کوچک شما می تواند خیلی ساده باشد. این راهنما به شما کمک می کند گزینه های خود را محدود کنید و راه حلی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند – و همچنین قیمت آن متناسب با نیازهای شما است.

چرا اصلاً باید زحمت خرید سرور را کشید؟ دلایل متعدد. ممکن است بخواهید فایل های مهم کسب و کار خود ، مانند لیست مشتریان و توضیحات محصول را بهتر پیگیری کنید. یا می خواهید مطممئن شوید که هر کس در شرکت شما در حال کار بر روی جدیدترین نسخه از یک فایل مشترک خاص است ، و هنگام ارائه به مشتری مطمئن هستید که به آخرین ورژن دسترسی دارید. می خواهید بکاپ گیری از فایل های خود را متمرکز و به صورت خودکار انجام دهید تا در صورت از دست رفتن اطلاعات ، بهتر محافظت شوید. سرورها همچنین می توانند امنیت داده های شما را بهبود بخشیده و دسترسی از راه دور از خانه یا جاده را به اطلاعات آسان کنند. . سرورهای امروزی هزینه و پیچیدگی بیشتری نسبت به یک رایانه دسک تاپ استاندارد ندارند.

باید شخصی از کارکنان شما مسئولیت اصلی را در مورد سرور شما داشته باشد و از آن مراقبت کند. این به معنای افزودن کاربران جدید برای کارمندان جدید ، حذف حساب کارمندان سابق و اطمینان از وجود فضای سرور کافی برای فایل های شرکت شما است.در یک شرکت کوچک ، این وظایف شرح شغل تمام وقت نیستند ، اما شما می خواهید یک نفر را مسئول کنید – حتی اگر آن شخص به نوبه خود بخشی از مسئولیت را به یک پیمانکار یا مشاور بسپارد.

اولین تصمیم شما این است که چگونه یک سرور در شبکه دفتر موجود شما جای می گیرد. اطمینان حاصل کنید که می توانید انرژی مورد نیاز و کابل کشی اترنت را به هرجایی که سرور شما قرار دارد وارد کنید. اگر تازه وارد شبکه شده اید یا شبکه ای در سراسر دفتر کار خود ندارید ، نصب یک شبکه بی سیم جدید و خرید یکی از درگاه ورودی / روتر بی سیم را در نظر بگیرید. این ویژگی ها دارای چندین ویژگی ترکیبی هستند: درگاه های سیمی برای اتصال شما به اینترنت و یک رادیو بی سیم برای اتصال شما به لپ تاپ ها و دسکتاپ های دفتر.

تصمیم بگیرید که چه داده ها و برنامه هایی را می خواهید در سرور خود به اشتراک بگذارید. اگر تمام کاری که می خواهید انجام دهید اشتراک گذاری فایل ها است ، گزینه های زیادی از جمله سرورهای ذخیره سازی شبکه با سیستم عامل های ساده پیش رو دارید. اگر می خواهید دسترسی مشترک به برنامه ها مانند برنامه حسابداری شبکه ای یا میزبان وب سرور خود را فراهم کنید ، یک مدل با توانایی بیشتر خریداری کنید. فقط نیازهای فعلی خود را در نظر نگیرید ، .آیندهکسب وکار خود و  جایی که انتظار دارید کسب وکار شما در طی یک یا دو سال باشد را نیز در نظر بگیرید.

آیا نیروهای اضافی استخدام خواهید کرد؟ آیا می خواهید محصولات یا خدمات خود را گسترش دهید؟ظرفیت بیش از نیاز امروز خود را بخرید ، یا سروری را که به راحتی قابل ارتقا است ، در نظر بگیرید تا سرور شما با کسب وکار شما رشد کند

برنامه ذخیره سازی

مقدار فضای ذخیره سازی مورد نیاز سرور خود را تخمین بزنید. به این فکر کنید که چند رایانه شخصی در کار خود دارید و آیا قصد دارید در سال آینده رایانه های شخصی اضافی برای کارمندان جدید اضافه کنید. 200 گیگابایت برای هر کارمند به عنوان نقطه شروع در نظر بگیرید. فایل های صوتی یا تصویری می توانند فضای بیشتری نسبت به انواع دیگر داده ها داشته و به سرعت تکثیر شوند. بنابراین این تخمین را برای هر کسی که داده های چندرسانه ای را ذخیره می کند ، سه برابر کنید.

کوچکترین هارد دیسک ها نیز حداقل 300 گیگابایت ظرفیت دارند ، بنابراین با حداقل 1 ترابایت فضای ذخیره سازی – که 1000 گیگابایت است – شروع کنید ، حتی اگر در ابتدا به این میزان نیاز نداشته باشید. . اگر کسب کار شما به سرعت در حال رشد است ، به سرورهایی نگاه کنید که به شما امکان می دهند ظرفیت ذخیره سازی داخلی آنها را افزایش دهید یا به شما امکان می دهند درایوهای خارجی را اضافه کنید.

سامانه سبز رایان | samaneh sabz | راهنمای خرید سرور

خرید یا اجاره سرور

بررسی کنید که آیا باید سرور خود را اجاره کنید یا مالک آن باشید. اگر هزینه یک سرور کمتر از 1500 دلار است ، آن را خریداری کنید. . یک قرارداد نگهداری خریداری کنید که حداقل سه سال طول بکشد ، بنابراین اگر مشکلی پیش آمد ، می توانید به سرعت آن را برطرف کنید. . اگر به چیز گران تری نیاز دارید ، لیزینگ را برای مدت اجاره سه ساله در نظر بگیرید. اجاره از یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شده که متخصص در مشاغل کوچک است و تعمیر و نگهداری و ارتقا را ارائه می دهد.

سیستم عامل خود را انتخاب کنید

گزینه بعدی شما یک انتخاب بزرگ است: کدام سیستم عامل را اجرا کنید. در صورت انتخاب سرور ذخیره سازی شبکه ، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید ، زیرا این دستگاه ها سیستم عامل تخصصی خود را اجرا می کنند. بیشتر سرورهای مشاغل کوچک Microsoft Windows یا Mac OS اپل را اجرا می کنند. کدام مناسب است؟ کتابهایی در این زمینه وجو دارد ، اما انتخاب در چند موضوع خلاصه می شود. ویندوز برنامه های بیشتری دارد که می تواند در سرورها به اشتراک گذاشته شود و آشنا ترین و محبوب ترین سیستم عامل است. ویندوز همچنین دارای گزینه های سخت افزاری متنوع تری است که قیمت اکثر آنها نسبت به سیستم عامل Mac کمتر است. با این وجود MacOS راه اندازی ، نگهداری و امنیت آن راحت تر دارد و می تواند فایل های خود را به راحتی با کاربران ویندوز به اشتراک بگذارد. اما ممکن است برای کاربران کار کردن با مک خیلی راحت نباشد . اگر با ویندوز احساس راحتی می کنید ، مایکروسافت گزینه های مختلفی را به شما پیشنهاد می دهد. راه اندازی Windows Server Server ساده است و شامل ویژگی های جذابی مانند وب سرور داخلی و نرم افزار بکاپ گیری یکپارچه است. بیشتر مشاغل باید یکی از دو پیکربندی Windows Small Business Server 2011 را در نظر بگیرند.standard و Essentials.  نسخه Essentials حداکثر 25 کاربر را شامل می شود و به حداقل دانش کامپیوتر نیاز دارد. این برنامه شامل پشتیبان گیری خودکار از رایانه ها در شبکه شما و همچنین ذخیره سازی اختصاصی آن است. Essentials شامل برنامه هایی که نسخه استاندارد همراه آن است ، مانند سرور ایمیل Exchange مایکروسافت و پورتال SharePoint و سرور همکاری نیست.

نسخه standard می تواند حداکثر 75 کاربر را کنترل کند ، اما شامل تهیه نسخه پشتیبان از رایانه در Essentials نیست.

تهیه برنامه بکاپ سرور

گزینه های بکاپ خود را در نظر بگیرید. اغلب ، نرم افزار بکاپ گیری همراه با سیستم عامل سرور است. این امر در مورد Windows SBS Essentials و همچنین نرم افزار Time Machine برای Mac صدق می کند. تنظیم این موارد آسان است و هزینه اضافی ندارد. اگر به محافظت بیشتر مانند بکاپ گیری مداوم و پوشش خطرات که به صورت 24 ساعته 7 روز کار می کند ، نیاز دارید ، یک محصول بکاپ گیری تهیه کنید. ممکن است بخواهید از سرویس های بکاپ مبتنی بر cloud استفاده کنید ، که ذخیره اطلاعات خارج از سایت شما را فراهم می کند ، بنابراین حتی در صورت آتش سوزی در دفتر کار ، یا سیل ، می توان آنها را بازیابی کرد.

اطمینان از امنیت سرور

بکاپ گیری سطحی از راقبت و امنیت را ، به ویژه در برابر از دست دادن داده های تصادفی به دلیل خطای کاربر یا خرابی تجهیزات ، فراهم می کند. در عین حال ، شما باید از کسب وکار خود در برابر تهدیدات مخرب بیشتر – چه از طریق اینترنت و چه از طرف کارمندان- محافظت کنید. موقعیت سرور بسیار مهم است و باید قبل از خرید در نظر گرفته شود. آن را از نظر جسمی ایمن و جدا از بقیه محل کار خود نگه دارید ، به عنوان مثال در کمد قفل شده ای که تعداد کمی از افراد کلید آن را دارند. امنیت فیزیکی مسئله بزرگی برای مشاغل کوچک است ، جایی که یک کارمند سرکش یا یک دزد می تواند به معنای واقعی کلمه با تمام داده های کسب و کار شما در تماس باشد اگر سرور شما در فضای باز باشد. نیازی به ایجاد مرکز داده با کنترل دسترسی در سطح جیمز باند نیست – یک قفل و کلید ساده مناسب است. همچنین نیازی به نصب دقیق با کف برجسته و خنک کننده ویژه ندارید. با این حال ، شما فضای کافی برای تأمین تهویه و جریان هوا کافی می خواهید. علاوه بر امنیت فیزیکی ، شما باید از شبکه تجاری خود در برابر خطرات آنلاین محافظت کنید. نرم افزار فایروال را اجرا کنید که شبکه دفتر داخلی شما را از اینترنت جدا می کند. بیشتر سرورها و روترها دارای ویژگی های فایروال داخلی هستند. سرورها باید نرم افزار ضد ویروس نیز نصب کنند.

موارد دیگری که باید در نظر گرفت محافظت در برابر نرم افزار مخربی است که توسط درایوهای USB پخش می شود و امکان اسکن خودکار دیسک سخت سرور برای اطمینان از آلوده بودن یا دستکاری در آن نیست. با استفاده از یک اسکن امنیتی و یک سرویس محافظت یکپارچه که از طریق اینترنت برای مشاغل ارائه می شود ، مانند سرویس های امنیتی Trend Micro بدون نگرانی ، می توانید این کار را ساده کنید.

نتیجه گیری:

مهم نیست که چه سروری را انتخاب می کنید ، مطمئن شوید که متناسب با نیازهای کسب و کار شما است ، فضای ذخیره سازی و محاسبات کافی را فراهم می کند و به شما فضای بیشتری برای گسترش می دهد. اگر چیزی بیش از یک سرور ذخیره سازی شبکه اصلی خریداری می کنید ، همچنین باید شخصی را مسئول مدیریت حساب های کاربری خود کنید. در آخر ، مطمئن شوید که هم به امنیت فیزیکی و هم امنیت شبکه را فراهم کرده اید.