تجهیزات و امنیت شبکه

تجهیزات شبکه

برای دستیابی به شبکه‌ای قدرتمند، علاوه بر نیاز به سرورها و ذخیره‌سازهای پر قدرت، نیازمند تجهیزات شبکه به‌روز و مطمئن هستیم. کارایی و کیفیت تجهیزات شبکه بسیار حائز اهمیت می‌باشد چرا که در صورت بروز اختلال در برقراری ارتباط، خسارات جبران ناپذیری به شبکه وارد می‌کند. این تجهیزات شامل سوییچ، روتر، فایروال، گیت‌وی، کابل‌ها و … است. سوییچ‌ها و روترها اگر به درستی در شبکه جای‌گیری کنند، توانایی مدیریت حجم زیادی از ترافیک داده را بدون کاهش عملکرد و قدرت شبکه دارند.
Cisco به عنوان مطرح‌ترین کمپانی در صدر جدول تولیدکنندگان تجهیزات شبکه قرار دارد. این تجهیزات گستره وسیعی از کارایی، سرعت پورت و درگاه‌های ارتباطی را پوشش می‌دهند. سری Catalyst به عنوان مهم‌‌ترین سری سوییچ‌های این شرکت شناخته می‌شود.
Juniper با فایروال سری SRX ارائه‌دهنده مقیاس‌پذیرترین پلتفرم امنیت شبکه با هوشمندی بالا و تکنولوژی Express Path است.

بیشتر
بیشتر

امنیت شبکه

شبکه‌های رایانه‌ای همواره در معرض تهدید و نفوذ قرار دارند. این تهدیدها می‌تواند شامل از دست رفتن اطلاعات، نشت اطلاعات و یا اختلال در کارایی سخت افزارها و نرم افزارها باشد. از روش‌های اعمال نفوذ بر شبکه‌های رایانه‌ای می‌توان به دسترسی‌های غیر مجاز به شبکه توسط هکرها و یا آلوده شدن شبکه به انواع ویروس‌ها و بد افزارها که موجب آسیب به داده، سخت افزار و نرم افزار موجود در شبکه می‌شود، اشاره کرد. به همین دلیل می‌بایست استفاده از یکی از روش‌های تأمین و افزایش امنیت سیستم‌های کامپیوتری در اولویت سازمان‌ها و افراد قرار گیرد. این روش‌ها می‌تواند شامل نصب فایروال در شبکه، کدگذاری داده و یا استفاده از انواع نرم‌افزارهای شناسایی و مقابله با تهدیدات باشد که در صورت به کار گیری هرکدام از آن‌ها اطلاعات مورد نیاز شبکه باید پر بازده و قابل دسترسی برای کاربران مجاز باقی بماند. امروزه برندهای بسیاری در سراسر دنیا عرضه کننده انواع محصولات تأمین‌کننده امنیت سیستم و شبکه هستند. در همین راستا سامانه سبز رایان آماده ارائه دستگاه‌های فایروال و نرم‌افزارهای امنیتی از برندهای پیشرویی نظیر Kaspersky ،Juniper ،Avira ،Sophos و Fortinet است.

سامانه سبز

با پشتوانه 25 سال تجربه

تماس با ما