استوریج HPE 3PAR StoreServ چیست؟

هنگامی که HPE 3PAR را در سال 2010 خریداری کرد، شبکه Storage Array آن باعث افزایش رقابت در امنیت داده ها و ذخیره سازی در برابر شرکت هایی مانند Dell EMC و IBM شد.

HPE 3PAR StoreServ برای مشتریانی که نیاز به ذخیره سازی زیادی دارند ، عملکرد عالی و ظرفیت ذخیره سازی زیادی را ارائه می دهد. به نظر می رسد این محصول در صنعت خدمات مالی و همچنین شرکتهایی که قبلاً در زیرساختهای مبتنی بر HPE سرمایه گذاری کرده اند ، قدرتمند باشد.

HPE 3PAR StoreServ برای تأمین نیازهای شدید ارائه دهندگان خدمات ابری با تجمیع گسترده ساخته شده است. خانواده HPE 3PAR StoreServ از سیستم های ذخیره سازی داده بهینه شده با فلش می توانند با تضمین99.99 درصد  در دسترس بودن داده ها، کارهای غیر قابل پیش بینی را کنترل کنند. تأمین خودکار ، تکثیر و فشرده سازی با شتاب سخت افزاری و تأخیر زیر 1 میلی ثانیه در یک معماری ذخیره سازی گنجانده شده است که از کوچک شروع می شود و مقیاس خوبی دارد. برای کسانی که از قبل HPE دارند بسیار خوب است ، اما شاید برای دیگران خیلی سریع نباشد. کاربران امکان نصب خودکار فضای ذخیره سازی HPE 3PAR را دارند. خوب HPE طیف گسترده ای از گزینه های پشتیبانی را ارائه می دهد.

StoreServ 8 برابر سریعتر از گزینه های غیر فلش و 75 درصد صرفه جویی بیشتر در ظرفیت را پشتیبانی می کند. HPE در خط StoreServ خود ، تعدادی گزینه استوریج 3PAR را ارائه می دهد.

با شروع با محصول میان رده ارزان قیمت خود ،‌ سیستم استوریج StoreServ 8000 ، و در انتهای لیست با سیستم استوریج StoreServ 20000 ، فروشگاه StoreServ برای هر تمام مشتری های با سطح مختلف ارائه می شود.

بررسی فنی استوریج HPE 3PAR

بیایید به دو گزینه ذکر شده در بالا ، استوریج 3PAR سری 8000 و 20000 نگاهی بیندازیم: StoreServ 8000 یک سیستم ذخیره سازی سطح ابتدایی فلش یا ترکیبی است. تا 4 گره کنترل کننده و 4-24 پورت میزبان را ارائه می دهد. در فیبر های نوری 0-8 کار می کند و حداکثر ظرفیت خام آن 750 تا 3،000TiB است. StoreServ 20000 یک ماشین پیشرفته تر است که هنوز هم یک محیط پر زرق و برق و ترکیبی را برای شرکت هایی که قصد دارند ادغام گسترده ذخیره سازی را انجام دهند ، ارائه می دهد.

در کانالهای فیبر بین 0 تا 160 کار می کند و ظرفیت خام آن 3900 تا 6000 TiB است.

ادغام

برای بسیاری از شرکت هایی که به دنبال ایجاد یا افزودن به SAN هستند ، آنها یک محیط ترکیبی دارند که برای ادغام با سیستم عامل ها ، سخت افزارها و نرم افزارهای موجود به فن آوری های جدید نیاز دارد. 3PAR مدت هاست که با VMWare شریک است که یکپارچه سازی نسبتاً یکپارچه ای با سرور vSphere و vCenter ارائه می دهد. با استفاده از افزونه ها برای تهیه ، ذخیره سازی 3PAR به راحتی با راه حل های VMWare ادغام می شود.

VMWare تنها یکپارچه سازی برای 3PAR نیست ، زیرا علاوه بر آن  از تعدادی از ویژگی های ویندوز سرور ، از جمله انتقال داده آفلاین (ODX) و بسیاری از ویژگی های امنیت داده پشتیبانی می کند.

معماری استوریج HPE 3PAR

معماری راه حل های 3PAR StoreServ برای مقیاس پذیری ساخته شده است، 3PAR با ارائه محصولی با دامنه میان رده تا سطح بالای شرکت ، دارای راه حل های مقیاس پذیر است که امکان ارتقا یکپارچه از یک سطح به سطح دیگر را از طریق برنامه های جدید و بارهای کاری فراهم می کند.

3PAR StoreServ با فناوری ASIC خود ” thin built-in’ ” را ارائه می دهد. در محیط های مجازی بسیار خوب کار می کند ، تراکم دو برابر ماشین مجازی را برای افزایش تلفیق امکان پذیر می کند. هنگامی که با Rapid RAID ترکیب می شود ، به کاربران امکان می دهد تا ظرفیت ذخیره سازی آینه ای RAID را نیز مقیاس بندی کنند.

ویژگی دیگر کنترلر Mesh-Active آن برای محیط های مجازی و ابری است. این از نظر محیط ماژولار و یکپارچه بهترین ها را ارائه می دهد. معماری 3PAR عمدتا بر اساس مجازی سازی و محیط های ابری بنا شده است ، همانطور که توسط مجازی سازی ریز دانه و معماری گسترده آن مشخص می شود. با استفاده از این فناوری می توانید واحدها را به حجم مجازی اختصاص دهید.

تنظیم HPE 3PAR Storage

در حالی که بسیاری از مشتریان سطح 3PAR در سطح سازمانی از قابلیت کارکنان برای تنظیم ایمن آرایه های ذخیره سازی خود برخوردار خواهند بود محصولات میان رده آنها اغلب در محیط هایی مورد نیاز است که فاقد نیرو برای راه اندازی صحیح فناوری هستند