آینده ای بدون کد

آنچه در این مقاله می خوانیم:

  • بدون کد No-code با توانمند کردن کاربران کسب وکارها برای ایجاد برنامه ها ، قطع وابستگی به فرایندهای توسعه نرم افزارهای سنتی ، توسعه نرم افزار سنتی را مختل می کند.
  • پلت فرم cloud-agnostic Unqork به عنوان لیدر پلتفرم بدون کد No-code ، جایگزین سیستم های موجود می شود و یک رابط کاربری آسان برای توسعه برنامه های پیچیده توسط کاربران کسب  کارها ارائه می دهد
  • ما برای ایجاد یک راه حل کاملاً full- stock با استفاده از پلتفرم HPE Ezmeral و کمک به مشتریانمان در تبدیل دیجیتالی باپلیکیشن های خود ، از همکاری با Unqork هیجان زده هستیم.

HPE Pathfinder در Unqork ، پیشروترین پلتفرم خصوصی بدون کد برای کمک به تحول دیجیتالی مشتریان ، سرمایه گذاری می کند.

برنامه های کاربردی همیشه بخش مهمی برای صاحبان کسب و کارها بوده اند در نتیجه ، بنگاه های اقتصادی وقت قابل توجهی را صرف  بودجه کرده و توسعه دهندگان را برای ساخت برنامه های مهم تجاری به شرکت های خود جلب کرده اند.

متأسفانه ، زمان برنامه نویسی گسترده و هزینه های سربار بالا در ارتباط با توسعه نرم افزار ، بهره وری محدودی را به همراه دارد. اما اکنون شرکت ها گزینه جدیدی دارند.

تحولی در حال انجام است که کاربران کسب و کارها را قادر می سازد تا نرم افزار و شرکت هایی را برای دستیابی به توسعه سریع برنامه ایجاد کند.

آینده ای بدون کد خیلی نزدیکتر از آنچه هست که فکر میکنیم.

سامانه سبز رایان | samaneh sabz | آینده ای بدون کد

مرحله بعدی طبیعی

بیایید ابتدا نحوه توسعه نرم افزار را به اینجا بررسی کنیم.  به مدت 40 سال روند توسعه نرم افزار بدون تغییر باقی مانده است – توسعه دهندگان کد می نویسند. زبانهای سطح پایین اولیه (با منحنی یادگیری بالا) به زبانهای سطح بالاتری که امروز داریم (جاوا ، C و پایتون) پیشرفت کردند.

این زبان های جدید لایه هایی از انتزاع را اضافه کردند و در نهایت برنامه نویسی را برای توسعه دهندگان نرم افزار آسان کردند.

پس چرا کدنویسی سنتی دیگر پاسخگو نیست؟

علاوه بر کمبود توسعه دهندگان ماهر ، چندین عامل دیگر نیز در این امر دخیل هستند- ایجاد و مدیریت کد سفارشی و همچنین هزینه ، زمان و مهارت تکاملی مورد نیاز در توسعه برنامه ها.

بدون کد مرحله بعدی طبیعی پیشرفت نرم افزار است- سیستم عامل های بدون کد می توانند زمان مورد نیاز برای توسعه برنامه های جدید را کاهش دهند و قابلیت دسترسی به برنامه نویسان غیر ماهر را افزایش دهند.

جنبش بدون کد : فن آوری دموکراتیک سازی

بدون کد ایده جدیدی نیست. اولین برنامه بدون کد بدون برنامه کد Microsoft Excel بود. . این تفاوت اکنون در بدون کد برای محیط شرکت است. . به جای اینکه شرکت ها سرمایه گذاری زیادی بر روی  توسعه دهندگان و سیستم عامل های متمرکز بر کد برای تولید بیشتر کسب و کارها انجام دهند ،روند بدون کد رویکرد دیگری دارد و به کسب و کارها ضمانت می دهد (حتی اگر تجربه قبلی برنامه نویسی نداشته باشند) قادر به ایجاد سریع و آسان برنامه های عمومی درمورد توابع تاریخ محور مانند ورود داده ، نظارت و ثبت سوابق هستند.

با از بین بردن موانع ، کاربران خودکفا و چابک تر می شوند. حرکت بدون کد نیز به عنوان فرصتی برای تغییر چهره نرم افزار در نظر گرفته می شود.

افزایش دسترسی و قابلیت استفاده از ابزارهای توسعه نرم افزار می تواند به مجموعه متنوعی از ایده های کمک کننده به کاربران منجر شود.

اما همه سیستم عامل های بدون کد برابر نیستند. پیشگامان به کاربران اجازه می دهند محاسبات پیچیده را به راحتی انجام دهند ، باینری خودکار ، و قطعه های کد (صرف نظر از زبان) را با یک رابط کاربری گرافیکی بصری ایجاد کنید تا روابط بین ریز سرویس ها / اجزای برنامه را ترسیم کند.

این سیستم عامل ها همچنین می توانند مواردی را که به واریانس های متعدد و کدهای سفارشی نیاز دارند ، به طور موثرتری نسبت به کدگذاری سنتی بررسی کنند.

Public و  On-Premises

فرصت های بدون کد فقط برای افرادی که می خواهند برنامه ها و داده های خود را به ابر عمومی منتقل کنند محدود نمی شود، اکثریت قریب به اتفاق TAM بازار No-code به صورت On-Premises  و برنامه های قدیمی وجود دارد که باید دوباره اصلاح شوند و از طریق راه حل های بدون کد جایگزین شوند.

ابر عمومی محیط ایده آل را ایجاد می کند اما واقعیت های حریم خصوصی داده ها ، گرانش داده ها و وابستگی به برنامه ها انتقال برنامه به ابر عمومی را دشوار می کند.

محیط های فناوری اطلاعات سازمانی همه ابرهای عمومی نیستند و احتمالاً برای سالهای زیادی نیز به صورت در محل On-Premises  باقی خواهد ماند.

Unqork: بستر نرم افزاری بدون کد برای شرکت

اکوسیستم بدون کد با بسیاری از شرکت ها در تلاش برای حل مشکلات خاص عمودی است. در اکوسیستم استارت آپ ، بازیگران کمی را می بینیم که راه حل ارائه داده اند. Unqork یکی از موارد نادر یک پلتفرم کاملاً خالص بازی که از توسعه برنامه های پیچیده با مزیت اضافی بودن cloud agnostic پشتیبانی می کند.

این یک راه حل پلت فرم درجه شرکتی با یک محصول بالغ و اثبات شده در صنایع پیچیده مانند خدمات مالی ، بیمه و بخش دولتی است.

Unqork یک حل کنده مشکل است. برخی از جذاب ترین مزایای آن عبارتند از:

  • به مشتریان این امکان را می دهید تا سریعاً به متخصصان عمومی آموزش دهند تا در توسعه برنامه ها شرکت کنند.
  • کاربران را قادر می سازد بدون نوشتن کد ، نرم افزارهای سازمانی را بسازند.
  • توانایی ایجاد برنامه های کاربردی را به هفته ها کاهش می دهد در مقابل ماه ها یا سال ها.
  • یک ساختار مدیریت داده تقریباً صفر را در یک پایگاه داده JSON مبتنی بر سند ارائه می دهد.

HPE و Unqork: توانمند سازی مشتریان

حرکت No-code با استراتژی HPE به مشتریان کمک می کند تا اپلیکیشن های خود را براحتی تبدیل کنند و کسب وکارشان را با توانمند کردن کارمندان چابکتر می کند.