آیا میتوانید ویندوز 11 را بر روی رایانه خود نصب کنید یا خیر

ویندوز 11 اواخر امسال می‌آید و مایکروسافت تأیید کرده است که تنها دستگاه‌های واجد شرایط از طریق Windows Update سیستم عامل جدید را دریافت می‌کنند. اگر دسکتاپ شما با ویندوز 11 سازگار نیست، مایکروسافت می‌گوید که می‌توانید سیستم عامل جدید را با استفاده از Media Creation Tool تست کنید، اما این فرآیند توصیه نمی‌شود. اگر دستگاه شما دارای نسل هشتم اینتل، Ryzen 2000 و جدیدتر باشد \، پشتیبانی می‌شود. لیست به روز شده همچنین شامل پشتیبانی از پردازنده‌های نسل هفتم منتخب مانند سری Core X، سری Xeon W و تراشه Core i7-7820HQ است.

مایکروسافت همچنین تأیید کرده است که محصولات سرفیس خود مانند لپ تاپ سرفیس به ویندوز 11 ارتقا نمی‌یابد. هیچ گونه بروزرسانی خاصی برای محصولات سرفیس وجود نخواهد داشت زیرا تنها مدل‌های جدیدتر مجاز به نصب ویندوز جدید خواهند بود. در جلسه پرسش و پاسخ مایکروسافت قبلاً تأیید کرد که می‌تواند دستگاه‌هایی را با مشکل سازگاری سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری شناسایی کند. در حال حاضر، برای بررسی مشکلات سازگاری با ویندوز 11، باید از PC Health Check Tool استفاده کنید. با این حال، در کانال پیش نمایش انتشار، مایکروسافت اعلانی را اضافه کرده است که اطلاعات بیشتری را نشان می‌دهد.

ویندوز 11

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این پیام به کاربر می‌گوید که دستگاه وی برای ویندوز 11 آماده است: «خبر خوب، رایانه شما حداقل سیستم مورد نیاز برای ویندوز 11 را دارد. زمان آماده شدن برای ارائه می‌تواند متفاوت باشد. توجه: برخی از ویژگی‌های ویندوز 10 در ویندوز 11 در دسترس نیستند. برخی از اپ‌ها و ویژگی‌ها ممکن است دارای ویژگی‌های اضافی باشند، » همچنین به مقالات پشتیبانی مرتبط که شامل اطلاعات بیشتری در مورد نیازهای ویندوز 11 و ویژگی‌های حذف شده است، پیوند می‌دهد. این بخش یک گام مفید است، به خصوص اگر با الزامات ویندوز 11 آشنا نیستید. مایکروسافت در حال حاضر پیغام سازگاری فوق را در کانال پیش نمایش انتشار برنامه Windows Insider در اختیار آزمایش کنندگان قرار داده است. مایکروسافت سعی می‌کند مسائل مربوط به سازگاری را با استفاده از داده‌های تله متری شناسایی کند و نمی‌توان این فرایند را فریب داد. علاوه بر این پیشرفت‌ها، مایکروسافت همچنین نسخه جدیدی از بررسی سازگاری ویندوز 11 خود با نام «PC Health Check» را منتشر کرده است تا اطلاعات بیشتری را بر روی دستگاه‌های ناسازگار نشان دهد. به عنوان مثال، اکنون برنامه Secure Boot غیرفعال است یا دسکتاپ شما فاقد پشتیبانی از TPM 2 است.