آنچه باید درباره چالش‌های امنیتی در سال 2021 بدانید

باید قبول کنیم، سال 2020 سال سختی برای پیش بینی چالش های امنیتی بود. اما به جرات می‌توان گفت که 2021 برای ما در دنیای امنیت سایبری سال مهمی خواهد بود، من دو عامل اصلی وجود دارد: ظهور 5G و تأثیر COVID-19 بر کسب و کارها.

5G به عرصه می‌آید و شرایط را تغییر می‌دهد، همه ما سالهاست که در مورد 5G صحبت کرده‌ایم ، اما پشتیبانی از 5G در جدیدترین آیفون‌های اپل نشان می‌دهد که 2021 سالی خواهد بود که در نهایت 5G وارد عذصه خواهد شد. گارتنر پیش‌بینی کرد که هزینه‌های زیرساخت 5G در سال 2020 بالغ بر 4.2 میلیارد دلار باشد. مشتریان Verizon به طور متوسط ​​تقریباً 800 مگابیت در ثانیه را تجربه می‌کنند که تقریباً 5 برابر سرعت باند پهن ثابت در ایالات متحده است. این بدان معناست که 5G معمولاً حمل و نقل مناسب‌تری برای شبکه‌های سازمانی نسبت به پهن‌باند ثابت سنتی است. 5G یک معامله بزرگ برای کسب و کارها IDC پیش‌بینی می‌کند در سه سال آینده یک میلیارد دستگاه 5G جدید وجود خواهد داشت.

چالش‌های امنیتی همه گیری COVID-19

نزدیک به یک سال از همه‌گیری ویروس می‌گذرد و شاهد تغییرات زیادی در کسب و کارها هستیم. تحلیلگران به می‌گویند 74 درصد از کارگران مشاغل در طول بیماری از خانه کار می‌کنند. با شروع واکسن‌ها، بدون شک این روند کاهش می‌یابد، اما یک توافق فزاینده وجود دارد که کار از خانه برای به عنوان یک روند باقی خواهد ماند. برخی تخمین‌ها نشان می‌دهد که 42 درصد کارگران به کار خود در خانه ادامه می‌دهند و گارتنر پیش‌بینی می‌کند که بیشتر مشاغل حتی پس از پایان همه گیری بیماری به کار در خانه ادامه خواهند داد.

یک تغییر مرتبط این است که مشاغل حرکت خود را برای استفاده از ابر سرعت داده‌اند. در حقیقت، 95 درصد در پاسخ به فشار کار از خانه، امسال برنامه‌های اصلی را به پایه‌های ابر و SaaS منتقل کردند. آنچه که مشاغل (و کارمندان) در طول بیماری همه‌گیر آموخته‌اند این است که کار در خانه در واقع افزایش بهره‌وری است‌، نه یک مزاحم و مانع برای انجام کار. اما تنها درصورتی که مشاغل بتوانند به اندازه کافی به مسائل امنیتی رسیدگی کنند. و  همانطور که مشخص شد، این روندها از طرق مختلف تأثیر زیادی بر امنیت دارند:

  • Visibility issues: یک شبکه توزیع شده، ترکیبی و چند ابر، مبتنی بر SaaS، در مقایسه با شرکت‌های سنتی برای رسیدن به Visibility بسیار دشوارتر است.
  • Consumer-grade last-mile equipment: متخصصان معمولی فناوری اطلاعات برای برای پیکر بندی شبکه سازمانی از محصولات سیسکو استفاده می‌کنند. آنها برای کمک به امنیت محل کار به مجموعه‌ای غنی از ویژگی‌های امنیتی عادت کرده‌اند.
  • Change = Risk: هنگامی که سه چهارم از کاربران کسب و کارها در خانه مشغول به کار شدند ، IT با ایجاد تغییرات گسترده در فایروال و قوانین VPN روبرو شد.
  • New technology = Risk: به همین ترتیب، تمام فناوری‌های جدید فناوری اطلاعات خانگی (WFH) new work from home ، با خطر قابل توجهی در آسیب پذیری‌های سهوی مواجه هستند.

ما یک تأثیر دیگر نیز داریم که انتظار داریم فعالیت‌های COVID-19 WFH داشته باشند: گسترش انطباق و فعالیت مدیریت ریسک. رهبران کسب و کار از افزایش سطح خطر امنیتی که با آن روبرو می‌شوند، آگاه می‌شوند اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

چالش های امنیتی

دنیای جدید شجاع

سال 2020 باعث تغییراتی بیشتر از آنچه که هر کارمندی در کل شغل خود دیده است، شد. اما به ما آموخت كه مشاغل مقاوم هستند و می‌توانند تقریباً با هر چیزی سازگار شوند. . علاوه بر این، همه گیری کسب و کارها را مجبور به کار از راه دور کرده است و در کل این موضوع خیلی مثبت تلقی می‌شود.

اما این چالش همچنان باقی است. مشاغل باید اقدامات امنیتی خود را تطبیق دهند، بنابراین می‌توانند بدون ایجاد خطرات اضافی از مزایای مدل‌های کار از خانه استفاده کنند.